Kafkas: Yeni bir sistem uygulayacağız

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Futbol Gelişim Direktörü ve Genç Milli Takımlar Sorumlusu Tolunay Kafkas, genç milli takımlarda yeni bir sistem uygulayacaklarını söyledi.

Kafkas: Yeni bir sistem uygulayacağız

Kafkas, 19 Yaş Altı Futbol Milli Takım Teknik Direktörü Vedat İnceefe  ile Manavgat ilçesindeki bir otelde düzenlediği basın toplantısında açıklamalarda  bulundu.

Kafkas, burada yaptığı açıklamada, genç oyuncu gelişimine önem  verdiklerini vurgulayarak, "Şimdiye kadar yapılmamış yeni bir sistem  uygulayacağız. İlke ve amaçlarımız doğrultusunda milli takımlar bir oyun planı ve  şablonun içerisinde oynama gayretinde olacak. Amacımız, Avrupakupalarına ve  dünya şampiyonalarına katılacak jenerasyonlar hazırlamak." ifadelerini kullandı.

İyi antrenörler yetiştirmek istediklerini de ifade eden Kafkas, şöyle  devam etti:

"Genç oyuncuları A milli takıma çıkarmak istiyoruz. Geniş bir ekibimiz  var. Bu yelpaze içerisinde çok iyi çalışıyoruz. Her yaş grubuna gidiyoruz. Elit  oyuncular var. Bizim önceliğimiz elit genç oyuncu bulmak, onları yetiştirmek. İyi  oyuncular var, çıkacak oyuncular da var. Yeter ki biz bunlara destek olalım, şans  verelim."

19 Yaş Altı Futbol Milli Takım Teknik Direktörü Vedat İnceefe ise  Avrupa Şampiyonası Eleme Turu'nda 6 puan toplayarak Elit Tur'a çıkmayı  garantilediklerini hatırlatarak, şunları kaydetti:

"Slovakya maçını da kazanıp 9 puanla birinci torbadan Elit Tur'a  katılmak istiyoruz. Hedefimiz, lider olarak gruptan çıkmak. Rakiplerimiz,  Almanya, Hollanda, Fransa ve Belçika. İnşallah, Elit Tur'dan Avrupa şampiyonası,  oradan da dünya kupasına gitmek istiyoruz."

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!