Kafasından vuruldu ölmedi

Adana'da 12 yaşındaki küçük çocuğa saldırarak, bacağını ısıran 15 aylık Rottweiler cinsi köpek, olay yerinden tesadüfen geçen bir polis memurunun tabancasından çıkan kurşunla başından vurularak, etkisiz hale getirildi. Öldü sanılan köpek, vurulduktan 10 dakika sonra kendini toparlayıp ayağa kalktı.

Kafasından vuruldu ölmedi

Olay; merkez ilçe Yüreğir'e bağlı Cumhuriyet Mahallesi'nde geçtiğimiz cumartesi günü meydana geldi. Mahalledeki oto tamir atölyesinde çırak olarak çalışan Yunus Özşen (12), bisikletiyle işyerine doğru seyir halindeyken, Ali Kuzu'nun (33) beslemiş olduğu 15 aylık Rottweil cinsi köpeğin ani saldırısına uğradı. Köpek, Özşen'in sağ bacağını dişleri arasına alırken, çevredeki vatandaşlarsa küçük çocuğu kurtarabilmek için köpeğe sopalarla müdahale etti, ancak bu girişim sonuç vermedi. Tesadüfen olay yerinden geçen ve ismi henüz öğrenilemeyen sivil bir polis memuru, küçük çocuğu kurtarabilmek için beylik tabancasına yöneldi. Söz konusu polis, köpeği başından silahla vururken, Ali Kuzu da köpekten kurtarıldı. Kuzu, ambulansla Adana Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak burada tedavi altına alınırken, yerde kanlar içinde yatan ve öldüğü sanılan köpekse, vurulmasından 10 dakika sonra kendini toparlayıp, çevrede toparlanan vatandaşların şaşkın bakışları arasında yeniden ayağa kalktı.

  Bu durum üzerine paniğe kapılan vatandaşlar, hızla bölgeden kaçıp köpekten uzaklaşmaya başladı. 'Efe' adı verilen köpek, bekçiliğini yaptığı işyerinin açık olan kapısından içeriye girip gözden kaybolurken, köpeği de sahibi Ali Kuzu sakinleştirdi. Kafasından kan akan köpek, elektrik direğine bağlanırken, polisekipleri tarafından çağrılan veterinerse, köpeği hayvan hastanesine kaldırarak tedavi etti. Yaşanan olay nedeniyle büyük üzüntü duyduğunu dile getiren Kuzu,  köpeğinin kurşun sıkılarak etkisiz hale getirilmesinin yanlış olduğunu savundu. 'Efe' adını verdiği köpeğinin, kendisini koruma dürtüsüyle hareket ettiğini iddia eden Kuzu, "Bisikletli çocuk bacağını sallayınca, zarar vereceği güdüsüyle paçasını tutmuş. Bu sırada vatandaşlar sopayla vurmaya başlayınca bacağını kapmış. Bir polis memuru da kafasına ateş etmiş. Üzerine su dökselerdi hemen bırakırdı zaten. Şu an hayati tehlikesi yok. 5 gün hastanede yattı. Fakat bir bacağının sakat kalma ihtimali yüksek" dedi. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!