Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Kafasından kalem çıktı

Almanya'da bir adam yıllarca kafasında bir kurşun kalemle yaşamış, Aachen Üniversite Kliniğinde tesbit edilen kurşun kalem ameliyatla çıkarıldı.

Kafasından kalem çıktı

Almanya'nın Essen şehrinde düzenlenen 'Ağız-Çene-Yüz Cerrahisi' kongresinde Aachen Üniversite kliniğinden bir doktor şimdiye kadar görülmemiş bir olayı anlattı. Alman doktorun anlattığına göre, Afgan asıllı 24 yaşındaki bir gencin yıllardan beri bazı şikayetleri bulunduğu halde nedeni bir türlü bulunamadı. Gencin sağ gözü iyi görmüyordu, kafa ağrısı çekiyor ve sürekli nezle oluyordu. Bir yıldan beri de herşeyi iki görmeye başladı.

Afgan gence bilgisayar tomografisi yapıldıktan sonra kafasında bir kurşun kalem bulunduğu ortaya çıktı. Tomografide kurşun kalemin çene altından burun arkasındaki bölüme kadar uzandığı görüldü. Kalem çene boşluğunun yan duvarlarını delerek bir göz boşluğunu yaralamıştı.

Alman doktorun anlattığına göre Afgan genç bir süre sonra okul yıllarında yaşadığı bir olayı hatırladı. Genç bir gün okulda düşmüş ve burnundan fazla miktarda kan gelmiş. Ancak o sırada yaklaşık 10 cm uzunluğundaki kurşun kalemin burnundan girdiğini farketmemiş. Afgan gencin kafasındaki kurşun kalem ameliyatla Aachen cerrahlar tarafından çıkarıldı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!