Kadınlardan dilek fenerli eylem

Adana'da Kadın Emeği Kollektifi, '25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü' etkinlikleri kapsamında düzenledikleri eylemde erkek şiddetini protesto etti.

Kadınlardan dilek fenerli eylem


İnönü Parkı'nda toplanan kadınlar, çeşitli dövizler eşliğinde sloganlar attı. Kadın Emeği Kolektifi adına konuşan Merve Yılmaz, 25 Kasım'ı yalnızca kadınların dayanıştığı bir gün olarak kutlamayı çok istediklerini belirterek, "25 Kasım'da kadınlar artık hiç şiddet görmüyor, çünkü yasalar kadınları koruyor, erkekler erkeklikleri ile yüzleşmeye başladı demeyi çok isterdik. Ne yazık ki bahsettiğimiz duruma çok uzağız. Hala erkekler de erkek-devlet de kadınlara şiddet uygulamaya hız kesmeden devam ediyor" dedi.
Kadın cinayetleri devam etse de istedikleri hayatları yaşayacaklarını ifade eden Yılmaz, "Bedenimize, kimliğimize, emeğimize sahip olamayacaksınız. Biz kadınlar özgürlüğümüz için mücadeleden asla vazgeçmeyeceğiz. Sizin şiddetinize karşı alanları doldurmaya, sokakları terk etmemeye devam edeceğiz. Sizlerin şiddetine inat, ağız dolusu gülmeye, aşklar yaşamaya, sevişmeye, istemiyorsak doğurmamaya, istediğimizi giymeye, emeğimize sahip çıkmaya devam edeceğiz. Bizler her yerdeyiz. Evlerimize dönmeyeceğiz" diye konuştu.
Kadınlar daha sonra dilek feneri bıraktı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!