Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Kadınlar el emeklerini sergiledi

Halk Eğitimi Merkezi tarafından İnegöl'e bağlı Dipsizgöl Köyü'nde gerçekleştirilen giyim ve el sanatları kursunu tamamlayan kadınlar belgelerini aldı.

Kadınlar el emeklerini sergiledi

Halk Eğitim Merkezi (HEM) Müdürü Burhanettin Özdemir, 2011-2012 eğitim yılının sonuna gelindiğini belirterek, "HEM olarak bu öğretim yılında 80'den fazla değişik alanda 470 kurs düzenledik. Önümüzdeki dönemde 10 binleri aşarak kurslar düzenleyeceğiz. Önümüzdeki hafta iki kursumuzun startını veriyoruz. Devlet millet işbirliği ile yapılarak hizmete açılan Dipsizgöl Köyü ilköğretim okulunda kursumuzu gerçekleştirdik. Köyümüzde değişik kurslar da yapabiliriz. Talep olması halinde bin 500 çeşit kurs açabiliriz" dedi.
Milli Eğitim Müdürü Mehmet Baştürk ise, 'okullar hayat olsun' projesi kapsamında okulların sadece öğrenciler için değil, mahalle ve köy halkı için de yararlı olacağını hatırlattı.
Kaymakam Aziz İnci ise, Dipsizgöl Köyü İlköğretim Okulunun devlet millet işbirliği ile yapıldığını hatırlatarak, "Mutlaka eğitimlerimizi yenilememiz gerekiyor. Böyle bir dünyada rekabet edebilmek için daha çok çalışmamız ve daha çok eğitim almamız gerekiyor. Türkiye'de çalışana iş var. Türkiye'de ekmek var" diye konuştu.
Konuşmaların ardından giyim ve el sanatları kursunu başarı ile tamamlayan kursiyerlere sertifikaları takdim edildi. Sertifika töreninin ardından, kursiyerlerin 7 ay boyunca gördükleri eğitim sonucunda yaptıkları eşyalardan oluşan serginin açılışı yapıldı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!