Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Kadın dostu kent Bursa

Büyükşehir Belediyesi'nin de aralarında bulunduğu "Kadın Dostu Kentler 2 Projesi" kapsamında Bursa'da hazırlanan 'Yerel Eşitlik Eylem Planı' taslak formatı kadınların meselelerine çare bulmayı hedefliyor.

Kadın dostu kent Bursa

İçişleri Bakanlığı ile Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu (UNFPA) ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programının (UNDP) iş birliği ve İsveç Büyükelçiliği'nin mali katkılarıyla Bursa'nın da içinde bulunduğu 12 şehirde yürütülen "Kadın Dostu Kentler-2 Projesi" Yerel Eşitlik Eylem Planı'nın oluşturulması için Artıç Otel'de atölye çalışmaları yapıldı. İki gün süren çalışmalara Bursa Büyükşehir Belediyesi'nden Eşitlik Birimi ile belediye meclislerinin Kadın-Erkek Eşitlik Komisyonu temsilcilerinin yanı sıra program kapsamında kurulan ildeki tüm eşitlik birimleri, kamu kurumları eşitlik masaları ve kadın sivil toplum örgüt temsilcileri katıldı.

Vali Yardımcısı Mustafa Güney'in konuşması ve Birleşmiş Milletler İl Proje Koordinatörü Burcu Üzümcüler'in proje hedeflerini anlattığı sunumla başlayan çalışmalar, uzman Akın Atauz'un yönetiminde devam etti. Atölye çalışması öncesinde bir haftada gerçekleştirilen analiz çalışmaları taslak plan haline getirildi. Çalışmalar kapsamında kadının ihtiyaçları göz önünde bulundurularak istihdam, eğitim, belediye hizmetleri, karar alma mekanizmalarına katılım, sağlık ve şiddet olarak belirlenen 6 odak alanda çalışma yapılarak, eşitlik eylem planı yol haritasının ilk taslağı oluşturuldu.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!