KAÇAK AKARYAKIT OPERASYONU

Kocaeli polisinin 9 ilde eş zamanlı gerçekleştirdiği kaçak akaryakıt operasyonunda 32 kişi gözaltına aldı.

KAÇAK AKARYAKIT OPERASYONU

Kocaeli'nde üretilen kaçak akaryakıtı Türkiye'nin değişik bölgelerinde bulunan akaryakıt istasyonları aracılığıyla piyasaya süren çeteye yönelik bir yıllık teknik takibin ardından operasyon için düğmeye basıldı.

BAŞKA ŞEHİRLEREDE DAĞITIM YAPILIYOR
M.K. liderliğindeki çetenin ürettiği kaçak akaryakıtın, Gebze'de faaliyet gösteren nakliye firması sahipleri İ.K., M.K. ve B.K. kardeşler aracılığıyla Kocaeli, Bursa, İstanbul, Balıkesir,Kastamonu, Afyon, Şanlıurfa, Sakarya ve Batman illerinde piyasaya sürüldüğü tespit edildi.

Akaryakıt istasyonlarını takibe alan polis, çetenin geliştirdiği elektronik sistemle pompalardan birkaç kez temiz akaryakıt numunesi almak zorunda kaldı. İstasyonlarda bulunan elektronik sistem baskın esnasında hemen otomatik olarak temiz akaryakıt depolarına geçiş yaptı.

GENİŞ ÇAPLI OPERASYON
Pompalardan 20 litre sonra numune alınabilir şartı sebebiyle polis daha titiz çalışıp, istasyonlardaki özel tank ve boru düzeneklerini tek tek tespit etti. Operasyon kapsamında 7 ayrı benzin istasyonu, 2 madeni yağ fabrikası, 2 nakliye garajı ve 1 hafriyat firmasına baskın yapıldı.

Yapılan operasyonlarda 500 ton kaçak akaryakıt ele geçirilirken, çete lideri M.K, kızı D.K., oğlu E.K., nakliye firması sahibi kardeşler İ.K., M.K.ve B.K. ile L.Y., İ.E., M.D., E.S., T.K., S.D., E.G., N.O., İ.B., M.K., İ.B., M.A., K.A., H.D., E.K., M.E., M.A., S.Y., M.K., İ.K., Y.K., C.A., O.U., R.M. Ü.L. ve Ö.K. gözaltına alındı. Şahıslar sorgularının ardından adliyeye sevk edildi.
EN SON HABER.COM 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!