Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Judoda dereceye giren sporcular Yılmaz'ı ziyaret etti

Ordu Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Ömer Yılmaz, Manisa'da düzenlenen Ümitler Judo Türkiye Şampiyonası'nda dereye giren sporcuları makamında ağırlayarak teşekkür etti.

Judoda dereceye giren sporcular Yılmaz'ı ziyaret etti


Türkiye Judo Federasyonu 2012 yılı faaliyet programında yer alan Ümitler Ferdi Türkiye Şampiyonası 21-23 Aralık tarihleri arasında Manisa'da yapılırken, 56 ilden 565 judocunun katıldığı turnuvada Ordu İli bu müsabakalara bay ve bayanlar il karması olarak 1 altın, 1 gümüş ve 2 bronz madalya aldı.
Bu turnuvada 66 kilo erkeklerde altın madalya alan Denizhan Çalışkan, 63 kilo kızlarda ikinci olan Gülşah Emeksiz,40 kiloda 3'üncü olan Rümeysa Yayla'yı Ordu Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Ömer Yılmaz, makamında ağırlayarak sporculara teşekkür etti.
Yılmaz, judoda alınan başarıya şaşırmadığını belirterek, "20-23 Aralık tarihleri arasında Manisa'da gerçekleştirilen Ümitler Judo Türkiye Şampiyonası'nda ilimiz 4 madalya ile geri döndü. Bir altın, bir gümüş ve iki bronz madalya ile döndüler. Ben sporcularımızı tebrik ediyorum. Bu başarı beni çok fazla şaşırtmıyor. Ben geldiğim günden beri söylüyorum. Ordu ili bazı branşlarda Türkiye'nin lokomotifi olan ildir. Bu sporların başında judo geliyor. Boks ve tekvando var. Güreşçilerimizde şuan çok iyi çalışıyorlar. Onlar da bir iki yıl sonra judo sporcularımız gibi madalyalar getireceklerdir. Judoya özellikle bir parantez açmak istiyorum. Türkiye'de bunu söylüyor. Yerli sporcularla olimpiyat madalyası getiren tek il Ordu'dur. Olimpiyat üçüncüsü olan bir sporcumuz vardır. Türkiye'nin en kaliteli antrenörlerine sahibiz. Ümitler ve yıldızlar ile gençler arasında bir kategoridir. Gelecek sene bu sporcularımız gençlerde mücadele edecekler. İyi gayret ederlerse gençler seviyesinde bunlar onlara katılacaklar ve 2016 olimpiyatlarına aday sporculardır" diye konuştu.
Antrenör Yüksel Çalışkan ise bu başarının çalışmalar sonucunda geldiğinin altını çizerek, "Ümitler Türkiye Şampiyonası'na Ordu ili karması olarak 9 sporcu ile katıldık. Biri altın olmak üzere 4 madalya aldık. Bu müsabakaya 56 ilden toplam 565 sporcu katıldı. Ancak bu katılan illerden 15 tanesi madalya alabildi. Bu madalya kazanan sporcuları tebrik ediyorum. Bunlar çalışma imkanın ürünüdür. Çalışıldığı zaman kazanılacak bir başarıdır. Sporcularımı tebrik ediyorum" şeklinde konuştu.
Öte yandan 70 kiloda 3. olan bronz madalyayı hak eden Kader Keskin ise il dışında olması nedeniyle bu programa katılamazken Müdür Yılmaz, Keskin'i de kutladığını ifade etti.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!