Jandarmadan uyuşturucu operasyonu

Samsun İl Jandarma Komutanlığı'nca yapılan operasyonda bin 865 kök kenevir bitkisi, 663,8 kg kubar esrar maddesi ile 800 gram kenevir tohumu ele geçirildi.

Jandarmadan uyuşturucu operasyonu


Samsun Valiliği İl Basın Ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre; Samsun İl Jandarma Komutanlığı tarafından 28 Ağustos 2013 tarihinde A.H., T.H., F.A., N.K. ve A.K. isimli şahısların yasadışı kenevir ekimi yaptıkları yönünde istihbari bilgi elde edildi. Alınan istihbari çalışma sonucunda yürütülen çalışmalar neticesinde; KOM Şube Müdürlüğü, İstihbarat Şube Müdürlüğü, Ayvacık, Çarşamba ve Salıpazarı İlçe J.Komutanlıkları ile Ladik Jandarma Komando Bölüğü'nün de katılımıyla adli makamlardan alınan arama kararı ile 29 Ağustos 2013 tarihlerinde Ayvacık ilçesi Çökekli köyü Gökyar mevkisinde A.H., T.H., F.A., N.K. ve A.K. isimli şahısların ev ve eklentileri ile bahçe, tarla ve ormanlık alan içerisinde geniş çaplı yapılan arama faaliyeti sonucu; bahçe, tarla ve ormanlık alan içerisinde ekili vaziyette bin 865 kök kenevir bitkisi, 663,8 kg kubar esrar maddesi ile 800 gram kenevir tohumu ele geçirildi.
Olayla ilgili olarak Çarşamba Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatı doğrultusunda ele geçirilen bin 865 kök kenevir bitkisi olay mahallinde yakılarak imha edildi, 663.8 kg kubar esrar maddesi ile 800 gram kenevir tohumuna el konuldu. Olayın şüphelileri A.H., T.H., F.A., N.K. ve A.K. ise gözaltına alındı.
Aynı bölgede geçen hafta içerisinde yapılan büyük çaplı arama faaliyeti neticesinde de 45 bin 500 kök kenevir bitkisi, 2 bin 539 kg kubar esrar maddesi ile 2 adet ruhsatsız av tüfeği ele geçirilmişti.
Yapılan operasyonla ilgili geniş çaplı soruşturmaya devam ediyor.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!