"İzmirlinin malını 'ham' yaptırmayacağız"

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, "Bizim hedefimiz Büyükşehir'de ve 30 ilçede iktidar olmak. Bunu sadece belediye başkanı olmak ve hizmet için değil, tek vücut olarak İzmirlinin malını 'ham' yaptırmamak için istiyoruz" dedi.

''İzmirlinin malını 'ham' yaptırmayacağız''

 

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Ödemiş ilçesindeki hal binasının açılışına katıldı. Burada bir konuşma yapan Kocaoğlu, "Bu kentin ihtiyacı olan ne varsa, İzmir Büyükşehir Belediyesi bunu yapmaya muktedirdir. Bunu yapacak haysiyeti, kadroları ve başkanı vardır, bundan kimsenin şüphesi olmasın" diyen Kocaoğlu, "Daha 30 Mart'a çok var. Zamanı gelince, neyin nasıl engellendiğini, ne yapıldığını, ne yapılmak istenmediğini, şu anda İzmir'i ayağa kaldıracak 5-6 projenin nasıl seçim sonrasına bırakılmak istendiğini konuşacağız" şeklinde konuştu.

"EXPO'DA BİLMEDİĞİMİZ İŞLER DÖNMEZSE İPİ GÖĞÜSLEYECEĞİZ"

EXPO çalışmaları için yarın yeniden Paris'e gideceğini açıklayan Aziz Kocaoğlu, "Bizim bilmediğimiz işler dönmezse, bu ipi göğüsleyip EXPO 2020'yi İzmir'de gerçekleştireceğiz. İzmir'in kalkınmasına çok büyük bir ivme kazandıracağız" değerlendirmesini yaptı.

Seçim sürecine girildiğini ve herkesin kendine göre bir şeyler söylediğini belirten Kocaoğlu, açıklamalarını şu şekilde sürdürdü: "Dün iktidar partisinin bir il sorumlusu, Vasfiye Teyze'den esinlenerek 'ne çektin be İzmir' diye bir slogan atıyor. İzmirli bir yazarımız da, 5-6 ay önce köşesinde 'ne çektin be Aziz' diye bir yazı yazmıştı. O ayrı bir yazıydı. Yazının içeriğinde, bu İzmir'de kimin ne çektiğini, kimin ne muamele gördüğünü, kimin üzerine nasıl gelindiğini herkes biliyor. Zamanı geldikçe onları tek tek konuşacağız. Daha 30 Mart'a çok var. Zamanı gelince, neyin nasıl engellendiğini, ne yapıldığını, ne yapılmak istenmediğini, şu anda İzmir'i ayağa kaldıracak 5-6 projenin nasıl seçim sonrasına bırakılmak istendiğini konuşacağız" dedi.

"OSMANLI DÖNEMİ DAHİL HİÇBİR DÖNEM İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NE BU MUAMELELER YAPILMADI"

Kocaoğlu, İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne Osmanlı dönemi dahil olmak üzere hiçbir zaman bu kadar kötü muamele yapılmadığını savundu ve açıklamalarına şöyle devam etti:

"Osmanlı'da ve hiçbir dönemde İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne yapılan bu muamele yapılmadı. Bakanlık'ın bürokratı neyse, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin bürokratı da odur. 657 sayılı kanun bürokratı değil, devleti koruyan bir kanundur. O yasa Büyükşehir Belediyesi'nde yok sayılmıştır. Benim arkadaşlarım 22 aya varan sürelerde tutuklu kalmışlardır. İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin çektiklerini unutturmak, yaptıklarını örtbas etmek için, sanki bu İzmirli İzmir'de yaşamıyor, ne yapıldığını görmüyor gibi kendi yaptıklarını başkasına yamamak, başkası yapıyormuş gibi göstermek için bir maharet içindeler. Daha çok balonlar uçacak, çok bel altı; bizim kurallarımıza, insanlığımıza yakışmayan propaganda adı altına yalan yanlış işler yapılacak. Bunlara kanmayalım, uyanık olmamız gerekiyor. Türkiye'nin ve İzmir'in birçok gerçeğini lisan-ı münasiple sizlere tek tek anlatacağım."

"BAYINDIR'A 39 MİLYON LİRALIK YATIRIM YAPTIK AMA GÖRMEK İSTEMİYORLAR"

İktidar partisinin sadece Bayındır'ı aldığını anımsatan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Bayındır'a yaptıkları hizmetleri ise şöyle sıraladı:

"İki üç gün önce bir köye arıtma yapmamışız diye yandaş bir gazetede haber çıktı. Daha sonra muhterem belediye başkanımız bir açıklama yaptı ve Aziz Kocaoğlu Başkan ayrım yapıyor dedi. Der! Dilin kemiği yoktur! Milletin ağzı torba değil ki büzesin, der! Ayrım yapmadığımız gibi, biz Bayındır çiçekçiliğini destekleyerek sadece belediye hizmetlerini yapmadık, Bayındır bizim pilot olarak seçip en çok kalkındırdığımız ilçedir ama buna rağmen der. Bizim zamanımızda Bayındır'ın içine 8 milyon liralık sıcak asfalt döküldü. Ova yollarına 11 milyon liralık sathi kaplama asfalt ve zemin yapıldı. Çırpı ve Canlı'ya birer tane çok amaçlı salon yapıldı. Ama bu belediye başkanı onları çalıştırmamakta ve çocukların spor yapma olanaklarını onlara vermemektedir. 73 kilometre su şebekesi yapıldı, dere ıslahları yapılmaya devam ediyor. Fen İşleri Daire Başkanlığımız 26 milyon lira , İZSU 13 milyon lira para harcadı. Bayındır arıtmanın bedeli 5 milyondur. Biz göreve geldiğimizde arıtmanın lafı bile edilmiyordu. Şu anda Bayındır arıtması çalışıyor. Bayındır'a toplam 39 milyon lira yatım yapıldı ama bunları görmek istemiyorlar."

Bayındırlılara seslenen Kocaoğlu, "Sizden, 30 Mart'ta Bayındır'ı bu belediye başkanından kurtaracak bir karar vermenizi istiyorum. Bu arkadaştan hem Bayındır kurtulacak hem de herkes kurtulacak. Ona göre kararınızı verin. Bunlar olacak, herkes görevini yapacak ama biz İzmirli hemşehrilemizle uyanık olacağız, her çıkan gazete haberine, her dedikoduya inanmayacağız. Bizim ağzımızdan çıkmayan, kulağınızla duymadığınız, gözünüzle görmediğiniz hiçbir şeye inanmayın. Bütün sistem, algı yönetimi denilen bir problem, bir hayal alemiyle, bir gerçek olmayan, durumla bir tiyatro gibi sergileniyor. Uyanık olalım" diye konuştu.

ÖDEMİŞ YENİ HAL TESİSİ

Büyükşehir Yasası ile sınırlarına dahil olan ilçelerde yatırımlarını sürdüren İzmir Büyükşehir Belediyesi, Ödemiş Belediyesi ile ortaklaşa hayata geçirilen Ödemiş Yeni Hal Tesisi'ni törenle hizmete aldı.

6360 sayılı yasayla birlikte İzmir'e henüz bağlanmadan, İzmir'in yarısından fazla yüzölçümüne sahip 9 ilçeye hizmet yapma yetkilerinin doğduğunu hatırlatan Başkan Kocaoğlu, planlama çalışmalarına, henüz kanun taslağı hazırlanırken başladıklarını ve acil olan hizmetleri yapmaya başladıklarını belirterek, "Söz konusu ilçelerin hazır projelerini de ortak protokol sayesinde devreye alıyoruz. İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin olanaklarını, gücünü, daha idari bir bağlılık olmadan 9 ilçemize yansıtıyoruz. Asfalt ve özellikle arazi yollarında yaptığımız sathi kaplama çalışmaları ancak kuru havalarda ve yazın yapılabiliyor. Yaz mevsimini değerlendirmek için geçen yaz hızlı bir çalışma yaptık. Artık buralardan gitmeyeceğiz. Her yaz, her asfalt mevsiminde ilçelerimizde olacağız. Havalar uygun olduğu zaman tekrar asfalt işlerine başlayacağız. İZSU da gerçekleştireceği projelerin planlamalarını yapıyor" dedi.

"İZMİR'İN İŞ YAPACAK BAŞKANI VAR, KİMSENİN ŞÜPHESİ OLMASIN"

Büyükşehir Belediyesi'nin İzmir'in öncelik sıralamasına göre acil ihtiyacı olan, hayali olmayan, kentin kalkınmasına katkıda bulunacak, hangi büyüklükte olursa olsun bütün projeleri yapmaya muktedir olduğunu kaydeden Kocaoğlu, "Büyükşehir'in bunu yapacak parası yoksa, kredisi ve itibarı vardır. Her şeyin parayla yapılmadığını, çoğu işin itibarla ve sözle yapıldığını bilirsiniz. Bu kentin ihtiyacı olan ne yapmamız gerekiyorsa, İzmir Büyükşehir Belediyesi bunu yapmaya muktedirdir, bunu yapacak haysiyeti, kadroları vardır. Bunu yapacak başkanı vardır, bundan kimsenin şüphesi olmasın" şeklinde konuştu.

"İZMİR'İN MALLARI YANDAŞLARA VERİLMEK İSTENİYOR"

İl Özel İdaresi'nin kapanma kararıyla gündeme gelen mallar konusuna da değinen Başkan Kocaoğlu, açıklamalarını şu sözlerle sonlandırdı:

"İzmir'in malları tüketilmek isteniyor, yandaşlara ucuz pahalı demeden verilmek isteniyor. Bombardıman gibi, üç gün geçmiyor, İzmir'in kamu malları toptan satılıyor. Biz, belediyelerimizle birlikte dava açarak bunları durdurmaya çalışıyoruz. İl Genel Meclisi'nin mallarının dağılımı için belediyeler komisyonda olur diyor, bizi kimse çağırmıyor. Şunu ona vermeye yetkili olmayanlar boş beyanatlar veriyorlar. Biz genelde iktidarız. Bizim hedefimiz Büyükşehir'de ve 30 ilçede iktidar olmak. Bunu sadece belediye başkanı olmak ve hizmet için değil, tek vücut olarak İzmirlinin malını 'ham' yaptırmamak için istiyoruz. İzmirlinin malını ham yapmak isteyenlere buradan hep birlikte meydan okuyacağız. Hem geçmiş hem de gelecek kuşakların malını bana verin, ben bir kuruşluk mal satmadım, benim elimde olsun ki; korunsun, kollansın, geliştirilsin ve gelecek kuşaklara sapasağlam teslim edilsin."

KESKİN'DEN TEŞEKKÜR

Ödemiş Belediye Başkanı Bekir Keskin ise Küçük Menderes Havzası'nın tarım ve hayvancılık ürünlerini ilk elden değerlendirmek ve yöredeki üreticilere katkı sağlamak için hazırladıkları projeleri tek tek gün yüzüne çıkardıklarını belirtti. Daha önce çöplük olarak kullanılan alanın yeni hal tesisi olarak değerlendirilmesinden dolayı mutluluk duyduğunu belirten Keskin, "İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin katkılarıyla hizmete alınan tesisimiz, Ödemiş ve çevresine büyük hizmetler yapacaktır. Önümüzdeki ay da Ödemiş Otogar Tesisi'ni hizmete alacağız. İzmir Büyükşehir Belediyesi, Türkiye'de bir ülkede olması gereken tüm güzellikleri barındıran ve o hizmetleri yerine getiren özel ve ender belediyelerden bir tanesi. Sadece Ödemiş'in değil İzmir'in tüm ilçe, belde ve köylerine, en ücra yerlerine varıncaya kadar yaşam standardını yükseltmek ve iyi hizmetler yapmak için çalışan, İzmir'le bütünleşen ve İzmir'e yakışan Başkanımız Aziz Kocaoğlu'na tüm Ödemişliler adına teşekkür ediyorum" dedi.

Konuşmaların ardından Ödemiş Yeni Hal Tesisi, kurdele kesimiyle hizmete açıldı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ve Ödemiş Belediye Başkanı Bekir Keskin, daha sonra hal işletmecileri temsilcilerine teşekkür plaketi verdi.

19 BİN METREKARE ALANDA İNŞA EDİLDİ

Ödemiş Yeni Hal Tesisi, yaklaşık 19 bin metrekare alanda inşa edildi. İlçe ekonomisine büyük katkılar sağlaması beklenen proje için Büyükşehir ve Ödemiş belediyeleri arasında Temmuz ayında protokol imzalanmıştı. Üretici, komisyoncu ve çalışanların her türlü ihtiyaçlarının karşılanabileceği şekilde projelendirilen tesis, ilgili yasa ve hal işletmecilerinin görüşleri ve talepleri dikkate alınarak tasarlanması açısından da büyük önem taşıyor.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!