Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

İzmir depremi Yunan adası Sisam'ı da vurdu: 2 çocuk yaşamını yitirdi

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), merkez üssü Ege Denizi'nin Seferihisar açıkları olan 6,6 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini açıkladı. İzmir olmak üzere pek çok ilde hissedilen depremin merkez üssünün Sisam (Samos) Adası olduğu öğrenildi. Richter ölçeğine göre deprem 7.1 büyüklüğünde kayda geçti. Deprem nedeniyle çocuğun yaşamını yitirdiği açıklandı.

İzmir depremi Yunan adası Sisam'ı da vurdu: 2 çocuk yaşamını yitirdi

Başkent Atina'dan Girit Adası'na kadar ülkedeki geniş bir alanda hissedilen depremde Sisam'da hasara ve can kaybına neden oldu.

2 ÇOCUK HAYATINI KAYBETTİ

Simas'ta acil durum yetkilisi, Vathy kasabasında baygın halde bulunan bir kız diğeri erkek iki çocuğun öldüğünü açıkladı. Bölgede çok sayıda yaralı olduğu ifade edildi.

TARİHİ PANAGİO THEOTOKOU KİLİSESİ'NİN DUVARI YIKILDI

Karlovasi bölgesinde bazı eski yapıların yıkıldığı, kimi evlerin duvarlarında çatlaklar meydana geldiği, çatıların çöktüğü ve tarihi Panagia Theotokou kilisesinin hasar gördüğü belirtildi.

Yunan yetkililer, olası artçı sarsıntılara karşı halka evlerinden uzak durmaları çağrısında bulundu.

TSUNAMİ NEDENİYLE EV VE ARAÇLAR SULAR ALTINDA

Karlovasi Limanı'nda ve diğer kıyı bölgelerinde meydana gelen küçük ölçekli tsunamiler sebebiyle çok sayıda araç ve ev sular altında kaldı.

Bölgede arama ve kurtarma çalışmalarının sürdüğü belirtildi.

Öte yandan, Sisam yakınında yer alan İkaria Adası'nda toprak kaymaları meydana geldiği, yollarda oluşan hasar nedeniyle bölgede ulaşımın durduğu aktarıldı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!