İzmir'den şampiyon geçti

Milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, Türkiye Motosiklet Federasyonu'nun yarış takvimine almayı planladığı İzmir Ülkü Yarış Pisti'nde bazı değişikliklerin yapılması gerektiğini bildirdi.

İzmir'den şampiyon geçti


Milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, Türkiye Motosiklet Federasyonu'nun yarış takvimine almayı planladığı İzmir Ülkü Yarış Pisti'nde bazı değişikliklerin yapılması gerektiğini bildirdi.

Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar ve yönetim kurulu üyeleriyle İzmir Ülkü Yarış Pisti'nde incelemelerde bulunan Sofuoğlu, karting ve iki binek araçla pistte tur attı.

AA muhabirinin sorularını yanıtlayan Sofuoğlu, motosiklet kariyerine Pınarbaşı'ndaki piste başladığını belirterek, ''Birçok virajında düşmüşümdür. 10-11 sene önce abilerimle burada yarışıyorduk'' dedi.

Aradan yıllar geçtiğini, pistin birkaç sefer asfaltının değiştirildiğini anlatan Sofuoğlu, pistte birkaç senedir Motosiklet Federasyonu yarışlarının yapılmadığını kaydetti.

Türkiye Şampiyonası'nı tekrar İzmir'e getirmek için federasyon başkanı Uçur ile İzmir'e geldiklerini belirten Sofuoğlu, ''Türkiye Şampiyonası'nın yapılması için pistte bazı değişiklikler yapılması gerekiyor. Bazı virajlar motosiklete uygun değil, bazı tehlikeli noktaları var. O virajları kaldırmayı düşünüyoruz'' diye konuştu.

Sofuoğlu, İzmir'de yarış olmasını çok istediğini dile getirerek, şunları söyledi:

''Çünkü İzmir Pınarbaşı pistinde yarıştığınız zaman seyirciyi görebiliyorsunuz. Türkiye'de birçok il ile kıyaslandığında İzmir'in seyircisi çok iyi. 2009'da misafir olarak burada yarışlara katılmıştım. O zaman seyirci ilgisi olur diye sadece İzmir'e katılırım demiştim. İnşallah o tarihten sonra bu yıl tekrar yarışlar başlayacak. Bu sene İzmir'de yapılacak yarışa katılabilirim.''

Dünya Supersport Şampiyonası

Dünya Supersport Şampiyonası'nda sezonun ilk yarışı Avustralya Grand Prix'sini birinci bitiren Sofuoğlu, 14 Nisan'da İspanya'da koşulan ikinci ayak için çalışmalarını sürdüğünü ifade etti.

Sofuoğlu, önümüzdeki süreçte Hindistan'a gidip geldikten sonra Sakarya'da antrenmanlarına devam edeceğini kaydederek, ''İnşallah ikinci ayağı da kazanıp avantaj elde ederim'' dedi.
 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!