İzmir'de Güler'e protesto

İzmir Büyükşehir Belediyesi önünde toplanan farklı dernek ve sivil toplum örgütlerine üye bir grup, TBMM'deki konuşması nedeniyle CHP İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler'e tepkilerini dile getirdi.

İzmir'de Güler'e protesto

23 Ocak günü, parlamentoda, anadilde savunma hakkını düzenleyen yasanın görüşülmesi sırasında CHP adına söz alan İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler'in, "Kürt milliyetçiliğini bana ilericilik ve bağımsızlık diye yutturamazsınız. AKP ve BDP işbirliğinin yaptığı şey tektir. Türkiye'de Kürt sorunu yoktur. Türkiye'de siz sorun yaptığınız. Türk ulusuyla Kürt milliyeti eşit olamaz. Bundan sonra biz savunmadayız, bundan sonra meşru müdafaa hakkı için saldırıdayız" sözlerini bir grup İzmir Büyükşehir Belediyesi önünde protesto etti. Protestocular adına yapılan açıklamada ŞEYLE DENİLDİ:

"Bir halkın yeryüzündeki diğer halklarla eşit haklara sahip olmadığını savunmak, siyaset biliminde ırkçılık ya da milliyetçilik diye tanımlanmıştır. Özlü tanım gereği Siyaset Profesörü Birgül Ayman Güler tek cümleyle; ırkçılık ve milliyetçilik yapıyor. Ayman bu eleştirileri yaparken 'Ben CHP'nin parti programında yazan şeyleri söylüyorum. Türk ulusu ve Kürt milliyetini çok bilinçli bir şekilde kullanıyorum' diyerek şahsi görüşünün de bu olduğunu ifade etmiştir. Anlaşılan meşhur olmak istiyor. Selefi İzmir Milletvekili Canan Arıtman'ın yolundan ilerlediği anlaşılan Birgül Ayman Güler'e son bir tavsiyemiz ise şudur; Irkçılık şöhret getirmez. Saadet ise hiç getirmez. Söz veriyoruz. Buna izin vermeyeceğiz."

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!