Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

İzmir'de genel grev

İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne (İBB) ait İZENERJİ ve İZELMAN şirketi çalışanları, toplu iş sözleşme görüşmelerinde anlaşma sağlanamaması nedeniyle grev kararı aldı.

İzmir'de genel grev


Kararları belediyeye tebliğ eden sendika, 26 Temmuz tarihine kadar eylemlere devam edecek ve genel greve gidecek. Genel grev öncesi İZENERJİ ve İZELMAN çalışanları Basmane Meydanı'ndan Konak Meydanı'ndaki İBB binasına protesto yürüyüşü gerçekleştirdi.

26 TEMMUZ'A KADAR EYLEMLER YAPILACAK

DİSK'e bağlı Genel İş Sendikası'na üye İZELMAN ve İZENERJİ çalışanları, İBB binasına geçtiğimiz ay grev kararını asmıştı. 26 Temmuz tarihine kadar çeşitli eylemler yapacak İZELMAN ve İZENERJİ çalışanları bugün Basmane Meydanı'ndan Konak Meydanı'ndaki İBB binasına yürüyüş gerçekleştirdi. Genel İş Sendikası 2.Nolu Şube Başkanı Taner Şanlı, sadaka değil toplu sözleşme istediklerini belirterek, "Bize teklif edilen zam oranları enflasyonun altındadır. Ne yaparlarsa yapsınlar, bu işçi sınıfa sonuna kadar ekmeğine, geleceğine çocuğuna ve ailesine sahip çıkacaktır. Biz ücrette adaletten başka bir şey istemiyoruz" dedi.

''ANSIZIN ONLAR DA İŞ BIRAKABİLİR''

DİSK Ege Bölge Temsilcisi Memiş Sarı ise dün düzenlendiği basın toplantısında, "Bu eylemlere ESHOT katılmayacak, ancak bir gece ansızın onlar da iş bırakabilir. 26 Temmuz'daki genel greve 10 binlerce kişi katılacak. Şoförler bazen yarım gün, bazen tam gün iş bırakacak. Gaz keserek, patlak- çatlak tamiri yapmayarak eylemlere destek verecekler. 30 ilçenin çöp atık tesisleri bizim çalışma alanımız içindedir. Biz oraları kilitlediğimizde tüm ilçeler çöpten geçilmeyecektir. Yeşil alanlar, parklar, Mezarlılar Müdürlüğü'nde de grev uygulanacak" ifadesinde bulunmuştu.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!