İzmir'de çete operasyonu

İzmir'de silahla tehdit, baskı, yıldırma, iş yeri ele geçirme olaylarına karıştığı belirtilen suç örgütüne yönelik operasyonda çok sayıda kişi gözaltına alındı.Operasyon kapsamında organizatör Ahmet San gözaltına alındı, Haluk Levent İzmir Emniyeti'ne ifade için geleceğini bildirdi, oyuncu Erkan Petekkaya'nın da ifadesine başvurulacak.

İzmir'de çete operasyonu

Çete operasyonunda gözaltına alınanların sayısının artabileceği belirtildi.

AHMET SAN GÖZALTINDA

Çete operasyonu kapsamında organizatör Ahmet San İstanbul'da gözaltına alındı. Bu arada şarkıcı Haluk Levent'in İzmir Emniyet Müdürlüğüne giderek ifade vereceğini bildirdiği, "mağdur" sıfatıyla ifadesine başvurulacak olan oyuncu Erkan Petekkaya'nın da rahatsızlığı nedeniyle İstanbul'daki özel bir hastanede tedavi gördüğü kaydedildi.

ŞANTAJ CD'Sİ

Operasyonun ayrıntıları ortaya çıkmaya başladı. Ünlü isimlerin de karıştığı operasyonda çete elebaşının İzmir'de oturan PKK itirafçısı Diyarbakırlı eski kuyumcu Muzaffer K. olduğu belirtildi.

İddiaya göre oyuncu Erkan Petekkaya'ya başka bir grup uygunsuz görüntülerinin bulunduğu CD ile para sızdırmak için şantaj yaptı. Petekkaya da şantaj yapan bu gruptan kurtulmak için Muzaffer K.'dan yardım istedi.

Organizatör Ahmet San'ın da Çeşme'de kendisine ait eğlence yerinden kiracılarını çıkaramayınca yine bu gruptan yardım istediği iddia edildi.

Karşılıksız çek ve senetleri nedeniyle birçok kez gözaltına alınan Haluk Levent'in de tefecilerden aldığı parayı ödeyemeyince, sıkıştırıldığı, bunun üzerine Muzaffer K.'nın 'korumasına girdiği' iddia edildi. Haluk Levent için gözaltına alınma kararı verildiği belirtildi.

Bu arada Prestij Müzik'in eski ortaklarından Burhan Aydemir'in de benzer nedenlerle İstanbul'da polise ifade vereceği ileri sürüldü.

Öteyandan Muzaffer K.'nın elebaşı olduğu ileri sürülen suç çetesiyle ilgili İzmir, İstanbul ve Bursa'da polisin operasyonlar yaptığı, şu ana kadar gözaltı sayısının 32'ye ulaştığı, bu sayının 49'u bulacağı bildirildi. 22 şüphelinin İzmir, 15'inin İstanbul ve diğerlerinin de Bursa'da gözaltına alındığı belirtildi.

BURSA'DA GÖZALTINA ALINAN 2 ŞÜPHELİ İZMİR'E GÖNDERİLDİ

Operasyon kapsamında Bursa'da iki adrese operasyon yapıldı. İzmir polisinin verdiği adrese baskın yapan Bursa'daki ekipler bir müteahhitlik şirketinde çalışan İ.S. ve Ü.G.'yi gözaltına alındı. Gözaltına alınan 2 şüpheli İzmir'e gönderildi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!