Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

İzmir barosu güven tazeledi

İzmir Barosu'na kayıtlı avukatlar, kendilerini iki yıl temsil edecek başkan ve yönetim kurulunu seçti. 2 günlük kongre sonunda mevcut başkan Sema Pektaş 1729 oyla güven tazeledi.

İzmir barosu güven tazeledi

Baronun yeni yönetiminin belirleneceği olağan genel kurulda avukatlar, sabah saatlerinden itibaren Kültürpark'taki Uluslararası Fuar Alanı 4 Nolu Hol'de oylarını kullanmaya başladı. Baroya kayıtlı avukatları, başkan adayları olan, Çağdaş Avukatlar adına mevcut başkan Sema Pekdaş, Cumhuriyetçi Avukatlar Grubu adına Özdemir Sökmen, Bağımsız Avukatlar Grubu adına Bahattin Özcan Acar, Demokrat Avukalar Grubu adına Avukat Mehmet Girgin ve İlerici Avukatlar Grubu adına Arif İnönü, listelerindeki yönetim kurulu üyesi adaylarıyla birlikte karşıladı. Akşam satlerinde biten oylamalar sonucunda Baro'nun mevcut yönetiminde değişme olmadı. Çağdaş Avukatlar adına mevcut başkan Sema Pekdaş, sandıktan 1729 oyla birinci çıkarken ikinci ise,
Kongrede güven tazeleyen Sema Pekdaş, tekrardan Baro başkanlığına gelmesini şu şekilde değerlendirdi:
"Biz tüm meslektaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Yönetimde olduğumuz iki yıl boyunca mesleki dayanışmayı ve hukukun sesi olmayı önemsedik. Onlar bizim çabamızı, bu emeğimizi takdir ettiler. Ve bizim omzumuza daha büyük sorumluluk yüklediler. İzmir barosu yönetimi olarak İzmir'den tüm Türkiye'ye barışın sesi olma ve hukukun üstünlüğünü yaymak çok önemli."
Cumhuriyetçi Avukatlar Grubu adına kongrede aday olan ve 1513 oyla sandıktan ikinci çıkan Özdemir Sökmen ise, Sema Pektaş'ı kutlarken, " Cumhuriyetçi avukatlar gurubunun arkamda olduğunu düşünüyordum ama öyle olmadığı anlaşıldı. Çünkü önseçimde aldığımız oyu bile alamadık şu anda" dedi.
Kongre şöyle sonuçlandı: Çağdaş Avukatlar adına mevcut başkan Sema Pekdaş 1729 oyla birinci, Cumhuriyetçi Avukatlar Grubu adına 1513 oyla Özdemir Sökmen ikinci, Bağımsız Avukatlar Grubu adına Bahattin Özcan Acar 715 oyla üçüncü ve Demokrat Avukalar Grubu adına Avukat Mehmet Girgin 474 oyla İlerici Avukatlar Grubu adına Arif İnönü ise, 56 oyla onları takip eti.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!