İzleyiciyi en çok öpüşme sahnesi rahatsız etti

Vatandaşların RTÜK'e yaptıkları şikâyetlerin 3 aylık değerlendirme raporuna göre en çok şikâyet bir sakız reklamının öpüşme sahnesine geldi. Duş jeli reklamındaki "kıllı koltuk altı" görüntüsü de vatandaşı rahatsız etti.

İzleyiciyi en çok öpüşme sahnesi rahatsız etti

 

 

RTÜK'ün son 3 aylık şikâyet değerlendirme raporunda şu tespitler yer aldı:

SPORDA HAKARET: Spor programlarıyla ilgili olarak kişilik haklarını ihlal, iftira ve hakaret kriterine ilişkin şikâyetler geldi. Bu şikâyetlerin yüzde 86'sı programın sunucusu veya konuklarına yönelik oldu.

REKLAMDAKİ ÖPÜŞME: Reklamlar; yüzde 76 oranında cinsellik ve müstehcenlik, yüzde 62 oranında reklamın niceliği konusunda şikâyet aldı. Cinsellikle ilgili şikâyetlerin yüzde 46'sı bir sakız reklamına geldi. Bu reklamda genç bir kızla erkeğin öpüşmesi şikâyet konusu oldu.

CİNSELLİK TEPKİSİ: Cinsel gücü artırıcı ilaçlara ait reklamlar da önemli oranda şikâyet aldı. Her dört kişiden biri bu ilaç reklamlarının çocukların televizyon başındaki saatlerde yayınlanmasını şikâyet etti.

KOLTUK ALTI ŞİKÂYETİ: Vatandaşların tepkisini çeken bir diğer yayın ise duş jeline ait reklam oldu. Yüzde 6'lık bir kesim reklamdaki erkek oyuncunun koltuk altı görüntüsünden rahatsız olduğunu bildirdi.

REKLAM SÜRESİ: Yüzde 8 oranında reklam sürelerinin uzun olduğuna ilişkin şikâyet geldi.

HABER BÜLTENLERİ: Haber ve haber programlarına ilişkin şikâyetlerin yüzde 98'i şiddeti özendirici yayın kriteri üzerinden gerçekleşti.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!