Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener'den Bursa'nın Kestel ilçesinde esnaf ziyareti

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, seçim dönemi dışında da esnafı dinleyip, oy kaygısı taşımadan halkın beklentilerini TBMM'ye taşımak için çalışma yaptıklarını söyledi.

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener'den Bursa'nın Kestel ilçesinde esnaf ziyareti

GÜLNAME PAÇA / BURSADA BUGÜN 

Bursa'nın Kestel ilçesinde partililer tarafından karşılanan Akşener, esnafa ziyarette bulunarak vatandaşlarla sohbet etti. Halkın ihtiyaç ve beklentilerini dinleyen Akşener, onlarla hatıra fotoğrafı çektirdi.

Akşener, İYİ Parti Kestel İlçe Başkanlığında partililerle basına kapalı buluşmasının ardından Gürsu ilçesinde esnaf ziyareti gerçekleştirdi.

Gürsu'da parti binası önünde vatandaşlara hitap eden Meral Akşener, esnaf, emekli, işçi, memur, çiftçi ve köylünün sorunlarını konuşmak için farklı şehirleri gezip onlarla bir araya geldiklerini anlattı.

Akşener, şunları kaydetti:

"Sizlerin derdini konuşamıyoruz çünkü değerler üzerinde 'o ona bunu demiş, şu şuna şunu demiş' üzerinden bir politik dönem geçiriyoruz. Bütün siyasiler için seçmen bir velinimettir. Bunu yeniden canlandırmak, sahte gündemleri ortadan kaldırmak için bir karar verdik ve şehirlerimizde ilçeleri geziyoruz. Seçim zamanı olmadan esnafı dinlemek ve oy kaygısı taşımadan sizin sesinizi alıp Meclis'e götürmek üzere bir çalışma yapıyoruz. Bugün Bursa'yı geziyorum. o nedenle buradayız. Esnafımızı dinledik. Esnafımızın dertlerini salı günü konuşmamda dile getireceğim, iktidar partisinden talep edeceğim. Emeklilerimizin, emeklilikte yaşa takılanların ve atanamayan öğretmenlerin derdini dinledik. Ağalar duysun diye salı günkü konuşmamın içine koyacağım."

Daha sonra Kestel'de bir tekstil fabrikasını ziyaret eden Akşener, işçilerle öğle yemeği yedi.

Esnafı ziyaret eden ve onların sorunlarını dinleyen Akşener daha sonra ilçe başkanlıklarını ziyaret etti. 

İlk olarak İYİ Parti Yıldırım İlçe Başkanlığını ziyaret eden Meral Akşener, "Ne yapmak istiyoruz ondan bahsedeyim biraz. Biz bir karar aldık. Ne yaparsak yapalım bir şey değişmiyor diyen seçmenlerimizle ilgili bir çalışma yaptık. Eylül ayının başında, düzenli bir soru sorduk. Yalnız başımıza mı yoksa ittifakla beraber mi gitmeliyiz diye. Oy birliği ile beraber, ittifak olma kararına vardık. Daha sonra CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu aradım ve ortaya bir birlik çıktı. Benim üç tane hedefim vardı. İstanbul, Bursa ve Balıkesir. Kimse İstanbul'u kazanabileceğimize inanamıyordu. Şişli, Bakırköy, Beşiktaş ve Kadıköy'de sandığa gitmeyen seçmen sayısı 298. Bu birinci tur. 300 binin üstünde de AK Parti seçmeni sandığa gitmedi. AK Parti'nin yüzde 75'i dindar, CHP'ye ve HDP'ye hiç oy vermemiş kesim. İstanbul'da günün sonunda sekülerlik ve dindarlık diye bir oy verme oldu. Bunlar sandığı gitmedi ve sayın İmamoğlu kazandı. İmamoğlu ve arkadaşları sandıkları iyi korudular. Yani sandıkta bir hile olmadı" dedi. 

"TÜRKİYE'NİN GERÇEK GÜNDEMİNE DÖNMESİ İÇİN ÇALIŞMA BAŞLATTIK" 

Bursa ve Balıkesir'de başarılı olamadıklarını dile getiren Akşener, "Eğer bu şehirlerde bu sistemin içinde olsaydı, her şey çok daha başka olacaktı. Biz partiyi kuralı 2,5 yıl oldu. Bana gelip bu parti şöyle bir şey dedi siz ne diyorsunuz diye soruyorlar. Bakın, kutuplaştırma ile yapılan politik dil, halkın sorunlarıyla ilgilenmeyi engellemiş oldu. Biz bu duruma hayır diyoruz. Bursa üçüncü büyük şehrimiz. Ben ilçe ilçe geziyorum. Esnafı tek tek dinliyorum. Somut sorunlarla ilgili olarak, arkadaşlarımız kanun teklifi veriyorlar. Biz Türkiye'nin gerçek gündemine dönmesi için bir çalışma başlatmış olduk. Sordum AK Parti daha önce gelip sorunlarla ilgilenmemiş. Ben geldikten sonra eminim buraya da gelecektir. Bursa'da elektrik zammı İstanbul ve İzmir ile aynı. Esnaf ne satarsa satsın, hepsinde söylenen şey elektrik faturalarının çok geliyor olması. Bursa'da su faturası da çok yüksek. Kestel'de pek çok kişi engelli maaşının ödenmediğini söyledi, bu çok enteresan. Emekli zaten felaket durumda. Bütün bunları meclis önünde gündeme getireceğiz. Bundan sonra ne yapılırsa yapılsın, halkın gündemini kamu oyunda canlı tutmak gerek" şeklinde konuştu.

Meral Akşener'in sonraki durağı, İYİ Parti Nilüfer İlçe Başkanlığı oldu. 

Meral Akşener, Kanal İstanbul projesiyle ilgili, "7,5 şiddetinde bir depremin İstanbul'daki hasarını düşündüğümüzde İstanbul'un da, Türkiye'nin de çok büyük zarar göreceğini biliyoruz. Ben iktidar partisine, gelin depreme hazırlık için bir seferberlik ilan edelim, önce şu İstanbul'u düzeltelim sonra fantastik projeleri yaparız dedim ama kabul görmüyor" dedi.

"TÜRKİYE'Yİ HENDEĞE ÇEVİRDİLER"

Akşener, Suriyeli göçmenlerle ilgili nasıl bir politika izleyecekleri konusunda sorulan soruya, "Suriyeli göçmenlerin geri gönderilmesi gerektiğini düşünüyoruz, tabii ki can güvenlikleri sağlanarak çünkü her kişi kendi ülkesinde hür ve rahattır. Geri gönderelim dememiz elimizde sopayla ülkeden insan kovmak demek değil. Türkiye'yi 2001 yılından beri hendek haline çevirdiler, ben o zaman Dışişleri Bakanlığı tarafından Avrupa Parlementosu'na gönderilmiştim ve alınacak kararı sektirmiştik, ama şimdi bu arkadaşlar kapıları açtılar ve gelinen nokta bildiğiniz gibi. Gelenlerin rakamı bile belli değil, harcanan para belli değil" şeklinde cevap verdi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!