İYİ Parti'den Akşener'e çağrı

İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan "Kurultayımızda tek aday olmanız konusunda kararımız kesindir. Genel Başkanımızı, partimizin önündeki kurultay sürecine ve partimizin geleceğine yön verecek yeni yönetimi belirlemeye odaklanmaya davet ediyoruz" dedi.

İYİ Parti'den Akşener'e çağrı

 İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, Başkanlık  Divanı üyeleri ve milletvekilleri adına Genel Başkan Meral Akşener'e çağrıda  bulunarak, "Kurultayımızda tek aday olmanız konusunda kararımız kesindir. Genel  Başkanımızı partimizin önündeki kurultay sürecine ve partimizin geleceğine yön  verecek yeni yönetimi belirlemeye odaklanmaya davet ediyoruz." dedi. 

İYİ Parti Başkanlık Divanı ve milletvekilleri, parti genel merkezinde  toplandı.

İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, toplantının ardından  yaptığı açıklamada, 12 Ağustos'ta yapılması planlanan olağanüstü kurultayla  ilgili çalışmaları gözden geçirdiklerini bildirdi.

Türkkan, Akşener'in partiyi olağanüstü kurultaya götürme kararı  aldığını ve bu kurultayda aday olmayacağını ifade ettiğini anımsatarak, buna  karşın gerek Meclis grubu gerekse Başkanlık Divanı üyelerinin defaatle kongrenin  tek adayla toplanacağını ve o adayın da ittifakla Akşener olduğunu vurguladığını  söyledi.

"Bayrağı ileriye taşıyacağınıza güvenimiz tamdır"

Akşener'in dün Twitter'dan paylaştığı "kararım kesin" açıklamasını  hatırlatan Türkkan, altında İYİ Parti milletvekilleri ile Başkanlık Divanı  üyelerinin imzası bulunan, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in kurultayda  tek aday olarak gösterileceğinin vurgulandığı çağrı metnini okudu.

Türkkan, şunları ifade etti:

  "Sayın Genel Başkanımız, kurultayımızda tek aday olmanız konusunda  kararımız kesindir. Partimizin, yoluna sizin Genel Başkanlığınızda devam  etmesinin hem partimizin kurumsallaşma sürecini tamamlayabilmesi hem de  önümüzdeki yerel seçimlerde geleceğinden emin olduğumuz başarılı sonuçlar için  önemli bir adım olduğu kanaatindeyiz. Kuruluşumuzun daha ilk gününden itibaren  karşılaştığımız tüm engellere rağmen partimiz Türk siyasetinde çok önemli bir yer  edindi. Bayrağı çok daha ileriye taşıyacağınıza güvenimiz tamdır. Genel  Başkanımızı partimizin önündeki kurultay sürecine ve partimizin geleceğine yön  verecek yeni yönetimi belirlemeye odaklanmaya davet ediyoruz. Şimdiden sayın  Genel Başkanımız Akşener'e başarılar diliyoruz."

"A planımızla ilgili yol almaya devam ediyoruz"

Türkkan, bir gazetecinin, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcıları Koray  Aydın ve Ümit Özdağ'ın da adaylık için isimlerinin geçtiğini belirterek, "Akşener  ikna edilemezse B ve C planları hazır mı?" sorusuna, şu yanıtı verdi:

"Sayın Genel Başkanın olağanüstü kurultay kararından itibaren şu ana  kadar gerek parti grubumuzun ve gerek genel merkez yöneticilerimizin hiçbir B ve  C planı olmadı. Bundan sonra da olmayacak. A planımızla ilgili yol almaya devam  ediyoruz. Bu konuyu başından iddia ettiğimiz üzere başaracağız. Bundan hiç  kimsenin kuşkusu olmasın. Genel Başkanın aday olmama iradesine karşılık bütün bu  partinin gerçek sahipleri delegelerin de aday gösterme iradesi vardır. Genel  Başkanımızın bu delegelere, bu iradeye karşı duramayacağını düşünüyorum."

Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın ise aynı soruya, "Bunu ilk gün  açıkladık, 'B planımız yok' diye. Dolayısıyla bu sorular hükümsüzdür. Bir  kıymetiharbiyesi yoktur." karşılığını verdi.
 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!