Ivanka Trump moda tasarım şirketini kapatıyor

ABD Başkanı Donald Trump'ın kızı Ivanka Trump, kendi adını taşıyan giyim ve ayakkabı tasarım şirketini kapatma kararı aldığını belirtti.

Ivanka Trump moda tasarım şirketini kapatıyor

Trump, yaptığı yazılı açıklamada, "Bu markayı ilk kurduğumuzda kimse  elde edeceğimiz başarıyı tahmin edemezdi. Washington'daki 17 ayın ardından iş  hayatına dönüp dönmeyeceğimi veya ne zaman döneceğimi bilmiyorum ama  öngörülebilir bir geleceğe kadar odağımın şu anda Washington'da yaptığım işte  olacağını biliyorum. Dolayısıyla şimdi bu kararı almak takımım ve ortaklarım için  tek adil sonuç." ifadelerini kullandı.

4 yıl önce kurulan şirket kısa sürede büyük markalar arasına girmişti.

Ivanka Trump'ın babası tarafından Beyaz Saray'a danışman olarak  atanmasının ardından "Ivanka Trump" markasına karşı "Cüzdanına sahip çık" adı  altında kampanya başlatılmıştı.

Trump'ın Beyaz Saray'daki görevine başlamasından sonra ABD'deki  perakende mağaza zinciri Nordstrom "Ivanka Trump" markasına ait ürünlerin  satışını durdurmuştu.

Geçen hafta ise Kanada'nın en büyük perakende satış mağazası Hudson  Bay, satış miktarındaki düşüşü gerekçe göstererek "Ivanka Trump" markasını ürün  listesinden çıkarmıştı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!