Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

İtalya'da devlet-mafya hakim karşısında

İtalya'da 1990'lı yılların siyasetçileri ile mafya örgütlenmelerinin önde gelen isimleri birlike hakim karşısına çıktı. Davanın eski cumhurbaşkanlarına kadar uzanması bekleniyor

 İtalya'da devlet-mafya hakim karşısında

İtalya'da bugün Sicila bölgesinde devam eden davada devletin eski görevlileri ile mafya üyeleri aynı safta yargılanıyor. Mafya ile işbirliği yapmakla suçlanan İtalya'nın önde gelen eski siyasetçileri ve polis yetkilileri mafya patronlarıyla birlikte sanık olarak hakim karşısına çıktı.

Davanın savcıları, devlet görevlilerinin 1990'lı yılların başında bir dizi bombalı saldırıyı önlemek için, örgütlü çetelerle gizli anlaşmalar yaptıklarını belirtiyor. Sanıklardan eski İçişleri Bakanı Nicola Mancino, Toto Riina gibi ünlü mafya patronlarıyla aynı davada yargılanmasını protesto etti. Aynı davada eski bakanlardan Calogero Mannino da yargılanıyor.

Mancino, "Ben hep mafyayla mücadele ettim. Mafyanın yargılandığı bir davada ben yargılanamam. Adaletin yerini bulacağına ve ebnim bu davadan bir an önce çıkarılacağıma inanıyorum" dedi.
Davaya eski cumhurbaşkanlarının da davet edilebileceği belirtiliyor.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!