İşte yeni nesil iPhone'ların çıkış tarihi

Apple'ın yeni iPhone'larının 10 Eylül'de tanıtılmasına, 20 Eylül'de ise satışa sunulmasına kesin gözüyle bakılıyor

İşte yeni nesil iPhone'ların çıkış tarihi

 

Apple'ın yeni nesil akıllı telefonları iPhone 5S ve iPhone 5C 10 Eylül'de San Francisco'da düzenlenecek olan bir basın toplantısında tanıtılacak. Japon Nikkei'ye göre, yeni iPhone'lardan birini satın almak için ise tanıtımdan 10 gün sonrasını beklememiz gerekecek.

Nikkei'nin iddiasının önemli olmasının sebebi, Japonya'nın Apple'ın ABD'den sonra en çok odaklandığı ülkeler arasında olması. Önceki iPhone'lar bu iki ülkede aynı anda satışa sunulmuştu. TmoNews de bugün yaptığı haberde, T-Mobile'ın 20 Eylül Cuma'dan 22 Eylül Pazar gününe kadar çalışanlarının izinlerini iptal ettiğini belirtti. Bundan, T-Mobile'ın yeni iPhone'ların satışına hazırlandığı kanısını çıkarmak pek de güç olmasa gerek.

Heyecanla beklenen yeni iPhone'lar fotoğraflandı ve birçok detay ortaya çıktı. iPhone 5S üç ya da dört farklı renk seçeneğine, A7 işlemciye, parmak izi okuyucusuna ve çift LED flaşa sahip olacak; zaten daha önce iPhone 5S'e dair bilmen gereken her şeyi derlemiştik.

iPhone 5C'de ise ana materyal olarak plastik kullanılacak. Cihaz uygun bir fiyata ve 5 renk seçeneğine (yukarıda) sahip olacak.

iPhone 5C ve iPhone 5S'in geçtiğimiz hafta yayınlanan 68 tane fotoğrafı karar vermeni kolaylaştırmadıysa, bu iki cihazı karşılaştıran video  işini görecektir.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!