Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

İşte Uğur Acar'ın yeni yüzü

Türkiye'nin ilk yüz nakli hastası Uğur Acar'a gençleştirme operasyonu yapıldı...Akdeniz Üniversitesi'nde Prof. Dr. Ömer Özkan başkanlığındaki ekip tarafından gerçekleştirilen operasyonla ilk yüz nakli olan Uğur Acar'a 16 Ekimde gençleştirme operasyonu yapıldı. Uğur Acar, Operasyonun ardından yeni yüzüyle çok yakınındakilerin bile kendisini tanımadığını söyledi.

İşte Uğur Acar'ın yeni yüzü

Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde Prof. Dr. Ömer Özkan başkanlığındaki ekip tarafından 21 Ocak'ta 20 yaşındaki Uğur Acar'a Türkiyede'ki ilk tam yüz nakli gerçekleştirilmiş ve Uşak'ta geçirdiği tren kazası sonunda hayatını kaybeden 39 yaşındaki Ahmet Kaya'nın yüzü, geçen Uğur Acar'a 12 saat süren operasyonla nakledilmişti. Türkiye'nin ilk tam yüz nakli ameliyatı ile tıp tarihine geçen Uğur Acar'a 16 Ekim'de de 3 saat süren operasyonla estetik burun ve yara izi düzeltmesi (skar revizyonu) ameliyatı yapıldı.

Prof. Dr. Ömer Özkan tarafından geçen 21 Ocak'ta Türkiye'nin ilk burun estetiği ve yara izi düzeltmesi ameliyatı geçiren 20 yaşındaki Uğur Acar, gençleşen yüzüyle görüntülendi. Yüz naklinden 253 gün sonra estetik yapılan Acar, kısa bir süre hastanede kaldıktan sonra taburcu edilerek yeni yüzü ile Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğü binasındaki işinin başına döndü.

Türkiye'nin ilk yüz nakli ameliyatı yapılan 20 yaşındaki Uğur Acar'ı, gençleşen yüzüyle yakın arkadaşları bile tanımakta zorlanıyor. Uğur Acar yeni operasyonla kendisini çok daha iyi hissettiğini söyledi. Ömer Özkan'ın bu ameliyatın olacağını kendisine daha önce söylediğin belirten Acar, uzun süredir psikolojik olarak ta ameliyata hazırlandığını ve son haliyle çok mutlu olduğunu ifade etti.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!