İşte şike duruşmasının kriterleri

Silivri kriterleri...

İşte şike duruşmasının kriterleri

Türkiye nefesini tuttu, futbolu sarsan şike davasının 14 Şubat'taki ilk duruşmasını bekliyor... Bir yandan taraftar grupları hazırlığını yaparken, diğer taraftan tutuklu ve tutuksuz yargılananlar savunmalarını hazırlarken yargıda da hummalı bir çalışma dönemi yaşanıyor. Tarihi davayı görecek olan Özel Yetkili 16. Ağır Ceza Mahkemesi son hazırlıklarını tamamladı.

BAŞKAN EKİNCİ...

SİLİVRİ'DE Sevgililer Günü'ne denk gelen davada F.Bahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Asbaşkanlar Şekip Mosturoğlu, İlhan Ekşioğlu, Sivasspor Başkanı Mecnun Odyakmaz, Beşiktaş Genel Direktörü Tayfur Havutçu, eski yöneticisi Serdal Adalı (Şu anda ABD'de bulunuyor) gibi Türk futboluna yön veren isimler ilk kez hakim karşısına çıkacak. 93 sanıklı davayı başkanlığını Mehmet Ekinci'nin yaptığı Özel Yetkili 16. Ağır Ceza Mahkemesi görecek.

BİLİNMEYENLERE DİKKAT

YOĞUN güvenlik önlemleri altında sabah 09.00'da iddianamenin okunması ve kimlik tespitiyle başlayacak duruşmada sanıkların ilk ifadeleri ise merakla bekleniyor. Tüm Türkiye'nin odaklandığı bu tarihi dava ile ilgili AKŞAM, son gelişmeleri araştırdı, birbirinden çarpıcı ve bir çok kimsenin bilmediği önemli detaylara ulaştı. Şike davasının işleyişi ile ilgili ilk gününde yaşanacaklar olan gelişmeler işte şöyle:

KULÜPLER BAŞVURMADI

İşte Silivri kriterleri:

1 - SALONA sanıklar, yakınları, avukatlar, gazeteciler ve izleyicilerle birlikte 300 kişi alınacak.
2 - FEDERASYON yöneticileri isterse duruşmaya katılabilecek.
3 - KULÜP yöneticileri duruşmaları ancak özel izin alarak izleyebilecek. Şu ana kadar izin için başvuran olmadı.
4 - F.BAHÇELİ taraftarlar duruşmanın yapılacağı salona kesinlikle alınmayacak.
5 - DURUŞMANIN her anı daha önceki büyük davalarda olduğu gibi kamerayla kayıt altına alınacak.
6 - SANIKLARIN sadece birinci derece yakınları girebilecek.
7 - DURUŞMA ilk bir hafta Silivri Cezaevi'nde bulunan salonda yapılacak. 2. haftadan itibaren Çağlayan Adliyesi'nin en geniş salonu olan 1. Ağır Ceza Mahkemesi'ne alınacak.
8 - ADLİYE içerisinde ve çevresinde duruşma günleri yoğun güvenlik önlemleri alınacak.

Akşam

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!