Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

İşte İMKB'nin yeni başkan yardımcıları

İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'nda Başkan Yardımcılığı görevlerine Dr. Çetin Ali Dönmez ve Seyfettin Sağlam getirildi.

İşte İMKB'nin yeni başkan yardımcıları

İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'nda (İMKB), Dr. Çetin Ali Dönmez ve Seyfettin Sağlam Başkan Yardımcısı oldular.


İMKB Başkan Yardımcısı Dr. Çetin Ali Dönmez
İMKB'nin yeni başkan yardımcıları arasında yer alan Dr. Çetin Ali Dönmez, 1967 yılında İstanbul'da doğdu. Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü'nden mezun olduktan sonra aynı üniversitede işletme bölümünde yüksek lisans programını tamamlayan Dr. Çetin Ali Dönmez, kariyer hayatına İMKB'de Vadeli İşlemler Piyasası Müdürlüğü ve Risk Yönetim Müdürlüğünde üstlendiği görevlerle başladı. Takasbank'ta üst düzey yönetici pozisyonunda görev yapan Dönmez, 2008 Nisan ayından itibaren Vadeli İşlem ve Opsiyon Borsası'nda (VOBAŞ) genel müdürlük görevini üstlendi. Dönmez,  2013 başlarında Başkan Yardımcısı olarak İMKB yönetimine yeniden katıldı. 

İMKB Başkan Yardımcısı Seyfettin Sağlam
İMKB'de, 2013 yılı Ocak ayında Başkan Danışmanı olarak görev almaya başlayan Seyfettin Sağlam da, Mart ayında Başkan Yardımcılığı görevine getirildi. İMKB öncesinde Rixos Hotels ve Sembol İnşaat A.Ş'de Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve İcra Kurulu üyesi olarak görev yapan Seyfettin Sağlam, ODTÜ Sosyoloji Bölümü'nden mezun oldu. Yüksek lisansını Marmara Üniversitesi'nde tamamlayan Sağlam, INSEAD Business School'da çeşitli yönetim programlarına katıldı. Çalışma hayatına MSC Danışmanlık'ta başlayan Seyfettin Sağlam, Tekstilbank, Yıldız Holding ve T.C. Ziraat Bankası'nda insan kaynakları alanında üst düzey yöneticilik pozisyonlarında görev aldı.  

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!