İşte Gmail'in son hali

Geçtiğimiz günlerde yeni tasarımına geçiş yapan Gmail, kullanıcılarının işine yarayacak yeni bir özelliği devreye aldı. Artık önemli e-postalardan bildirim alacak; önemlsiz e-postalardan ise Gmail'e girmediğiniz sürece haberiniz olmayacak.

İşte Gmail'in son hali

Gmail'in bildirim özelliği değişti ve kullanıcıların çok daha fazla işine yarayacak bir özellik eklendi. Google, G Suite Gmail kullanıcıları için çıkarttığı yeni güncelleme ile birlikte bu sıkıntıya son veriyor. Uzun bir süredir yapay zeka üzerinde çalışmalarını sürdüren firma, gelen e-postanın sizin yazdığınız bir e-posta ile alakalı olup olmadığına bakacak ve yazı tarzından önemli olup olmadığını tespit edecek. 

Eğer mail önem arz ediyorsa Gmail uygulaması, ilgili e-postanın geldiğine dair bir bildirimi cihazınıza yollayacak. Tabii ki bu özelliğin şimdilik sadece kurumsal G Suite kullanıcıları tarafından kullanılabilecek.

Gmail'in sunduğu bu yeni özellik; aslında o kadar da 'yeni' değil; zira diğer e-posta servisleri bu özelliği halihazırda sunuyordu. Gmail'in bu yeni özelliğini kullanabilmeniz için son güncellemesini indirmeniz gerekiyor. Ardından uygulamaya girip, Ayarlar butonu üzerinden Bildirimler seçeneğine tıklayıp "Sadece yüksek öncelik" seçeneğini seçmeniz gerekiyor.

 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!