İşte Femen kızlarının sınır dışı edilme nedeni!

Ayasofya meydanında 8 Mart Dünya Kadınlar gününde, kadınlara yönelik şiddeti protesto eden, Ukraynalı Femen grubu üyesi 4 kadın, sınır dışı edildi. Femen kızların sınır dışı edilme nedeninin hayasızlık olduğu öğrenildi.

İşte Femen kızlarının sınır dışı edilme nedeni!

Femen Gurubu üyeleri sınır dışı edilmek üzere getirildikleri Atatürk Havalimanında eylemlerine devam etti. Atatürk Havalimanı'nda 'Kadınlara özgürlük ' diye slogan atan Femen Gurubu üyeleri sınır dışı edildi.

Soyunarak yaptıkları protesto gösterileriyle ünlenen Ukraynalı Femen grubu üyesi 4 kadın, 8 Mart Dünya kadınlar Günü'nde, kadına yönelik şiddeti protesto etmek için Sultanahmet Meydanı'nda önce ki gün çıplak eylem yapmış ve polis tarafından gözaltına alınmışlardı. Femen grubunun 4 üyesi İnna Shevchenko, Tayiana Zatserkovna, İana Zhdanova ve Oleksandra Shevchenko Ayasofya meydanında çıplak eylem yaparken polis tarafından izinsiz gösteri yaptıkları gerekçesiyle gözaltına alınan gurup üyeleri, geceyiYabancılar Şube Müdürlüğünde geçirmesinin ardından bu gün sınır dışı edildi. Polis eşliğinde Atatürk Havalimanına getirildiler Femen Gurubu üyeleri güvenlik noktasını geçtikleri sırada üzerlerinde bulunan kazak ve ceketleri çıkaran kadınlar, üstünde FEMEN yazan tişörtleriyle gazetecilere poz verdi. Gurup üyelerinden biri ise gazetecilere parmak işareti yaparak poz verdi.

Her şeyin bir anda olup bittiğini söyleyen Femen üyeleri, Kendilerini yerlerde sürüklediklerini belirterek, 'Bizi yerlerde sürüklediler. Zor kullandılar. Bize suçluyuymuşuz gibi davrandılar. Bize çok şiddetli müdahale yaptılar. Karakolda Rusça bilen biri yoktu. Ama İngilizce bilen birilerinin olması en güzel şeydi ' dedi.

Polis eşliğinde Pasaport kontrolünden geçerken 'Kadınlara özgürlük ' diye slogan atan Femen Gurubu üyeleri daha sonra sınır dışı edildi.

Femen kızlarının sınır dışı edilme nedeninin hayasızlık olduğu öğrenildi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!