Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

İşte dünyanın en güzel yüzü

İngiliz Daily Mail gazetesi, İngiltere'nin en güzel kızını sayfalarına taşıdı.

İşte dünyanın en güzel yüzü

Ülkede düzenlenen yüz güzellik yarışmasında üniversite öğrencisi Florence Colgate pürüzsüz cildi ve uluslararası arenada belirlenen matematiksel oranları mükemmel bir şekilde yansıtan yüzüyle birinci seçildi.

Uluslararası kriterlere göre yüzün matematiksel güzelliği gözler, ağız, alın ve çene arasındaki oranın uyumuna göre hesaplanıyor. Yarışmacıların makyajsız fotoğraflarıyla katılabildiği yarışmada estetik yaptırmış olan adaylar elendi. Uzmanlar yüz güzelliğini hesaplarken göz mesafesi, iki kulağının arasındaki genişliğin yarısı kadar olması gerektiğini söylüyor. Haftasonları bir fast-food restoranında çalışarak okul harçlığını çıkaran Colgate'in yüz hatları bu formülle bire bir örtüşüyor.

Ortalama olmayı kim ister?

Şimdiye kadar hiçbir kadın bunun bir iltifat olabileceğini düşünmemişti. Ancak bilimadamları işe el attı ve en güzel kadınların, ortalama yüz ölçülerine sahip olduğunu ortaya çıkardı.

İşte mükemmel yüzün oranı...

Toronto Üniversitesi'nin araştırmasına göre bir kadının güzelliği, gözlerinin birbiriyle ya da ağızla mesafesine bağlı...

Sonuçlar yeni altın oran formülünü belirledi: Gözbebekleri arasındaki uzaklık yüzün yüzde 46'sı, gözlerle ağız arasındaki mesafeyse yüzün yüzde 36'sı kadarsa o kadın güzeldir!

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!