Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

İŞTE CHP'NİN YENİ SEÇİM ŞARKISI

CHP, seçim kampanyasına ilişkin çalışmalarına hız verdi. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu kampanyada, "Mavi atkı" takacak, kürsüye "Islık Çal ve 'Ak dedik kara çıktı" adlı iki şarkıyla çıkacak.

İŞTE CHP'NİN YENİ SEÇİM ŞARKISI

SEÇİM RENGİ ECEVİT MAVİSİ
Parçaların tanıtımı, CHP Gençlik Kolları Genel Başkanlığı'nın dün parti genel merkezinde düzenlediği törenle yapıldı. Kılıçdaroğlu, törenin genel merkez binası bahçesindeki bölümündeki konuşmasını boynuna mavi atkı takarak yaptı. O sırada törene katılan yaklaşık 2 bin gencin büyük kısmına da mavi atkı dağıtıldı. Atkılar, eski CHP Genel Başkanı Bülent Ecevit'le özdeşleşen ve "Ecevit mavisi" olarak adlandırılan renkte hazırlandı.

ISLIKLARLA DESTEK OLDULAR

Sözleri Aşık İhsani'ye ait olan, düzenlemesi ve seslendirilmesini Onur Akın'ın yaptığı "Bir ıslık da sen çal" şarkısı ile sözleri Ali Dilki'ye, müziği Onur Akın'a ait "Ak dediler kara çıktı" şarkısı da dünkü törenle kamuoyuna tanıtıldı. Kılıçdaroğlu, konuşmasının ardından Akın ve Nilüfer Sarıtaş'ın bir kez daha seslendirdiği şarkılara kısa süre eşlik etti, partililer de ıslık çalarak destek verdi. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!