İşte Barcelona'yı kana bulayan terörist!

Barcelona'da bir minibüsün kalabalığın arasına dalmasından sonra iki silahlı kişinin bir restorana girdiği, restoranın ise bir Türk restoranı olduğu iddia edilmişti. İspanyol polisi ise yaptığı açıklamada, İspanyol basınında yer alan iddiaların aksine bölgede herhangi bir rehine durumunun söz konusu olmadığını söyledi. Saldırının ardından bir kişinin gözaltına alındığı, bir kişinin ise polisle girdiği silahlı çatışmanın ardından öldüğü belirtildi. Öte yandan, Driss Oukabir isimli bir kişinin saldırıyı düzenlediği iddia edildi.

İşte Barcelona'yı kana bulayan terörist!

El Pais'e konuşan güvenlik kaynakları, kentin en ünlü alışveriş caddelerinden La Rambla'da yayalara yönelik terör saldırısını gerçekleştiren kişilerin, daha sonra yakınlardaki El Raval semtinde bir bar-restorana daldıklarını iddia etti.

İspanya polisi Barcelona saldırısından sorumlu olduğunu düşündüğü şüphelinin kimliğini açıkladı.

Polisin kimliğini açıkladığı şüphelinin Fas asıllı 1989 doğumlu Driss Oukabir adında bir genç olduğu öğrenildi.

Öte yandan şüphelinin polis tarafından takip edildiği ve kimliğinin bilindiği açıklandı.

Resmi Katalan televizyonu silahlı birkaç kişi Las Ramblas'taki Luna de Estambul isimli bir Türk restoranına girdiğini ve kendilerini içeriye kapattıkları iddia edildi. 

İspanyol polisi ise İspanyol basınında yer alan iddiaları yalanlayarak herhangi bir rehin alma durumu olmadığını açıkladı. 

Minibüslü saldırgana ait olduğu iddia edilen fotoğraf

İSPANYOL GAZECİDEN SON BİLGİLER

İspanyol gazeteci Felix Flores ise NTV kanalına bağlanarak verdiği bilgilerde ilk saldırının beyaz bir minibüsle gerçekleştiğini ve sürücünün minibüsü kalabalığın üzerine sürdüğünü söyledi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!