İşte 57. Eurovision Şarkı Yarışması birincisi

57. Eurovision Şarkı Yarışması'nda Türkiye'yi temsil eden Can Bonomo, "Love Me Back" şarkısıyla Azerbaycan'daki finalde yarıştı. 57. Eurovision Şarkı Yarışması final sonuçları açıklandı. İsveç bu güne kadar Eurovision Şarkı Yarışması'nda alınan en yüksek oyu alarak 372 puanla birinci oldu. Türkiye 7. sırada kalırken, Rusya ikinci, Sırbistan üçüncü, Azerbaycan dördüncü oldu.

İşte 57. Eurovision Şarkı Yarışması birincisi

EUROVISION HEYECANI BAŞLADI - FOTO GALERİ

CAN BONOMO'NUN SAHNE PERFORMANSI...

EMİNE AYDIN BAKÜ'DEN BİLDİRİYOR...

İŞTE 57. EUROVISION ŞARKI YARIŞMASI FİNALİ OYLAMA SONUÇLARI:

 

1. İsveç: 372

2. Rusya: 246

3. Sırbistan: 214

4. Azerbaycan 150

5. Arnavutluk: 146

6. Estonya: 120

7. Türkiye: 112

 

 

Oylamalarda tamamen siyasi ve ticari ilişkiler ön planda tutuluyor. İlk oyu Arnavutluk açıkladı. Türkiye'yle 10 puan geldi. Daha sonra Karadağ oylarını açıkladı. Türkiye'ye puan gelmedi. Romanya ise Türkiye'ye 3 puan verdi. Avusturya da ülmemize 3 puan verdi.

Fransa'dan 5 puan aldık. İngiltere'den 1 puan geldi.

Türkiye Makedonya'ya 8, Bosna Hersek'e 10 ve Azerbaycan'a 12 puan verdi.

 

FİNALDEN AYRINTILAR

57. Eurovision Şarkı Yarışması'nda Türkiye'yi temsil eden Can Bonomo, "Love Me Back" şarkısıyla Azerbaycan'daki finalde yarışıyor.

Davetliler ve basın mensupları çok ciddi güvenlik önlemleri altında salona alındı. Deniz kıyısındaharika bir salon...

Havanın kapalı olmasına rağmen yarışmaya yoğun ilgi var. Şuanda Azerbaycan tanıtım gösterileri yapılıyor. Azeriler bu yarışmayı tanıtım fırsatına çevirmek için çok iyi hazırlanmışlar. 

Salon hazırlıkları tamamlanmak üzere... Salonda tezahürat sesleri yükseliyor. Yarışma birazdan başlayacak...

57. Eurovision Şarkı Yarışması'nın finalinde ülkelerin sahne alacakları sıra şöyle:
1.İngiltere, 2.Macaristan, 3.Arnavutluk, 4.Litvanya, 5.Bosna-Hersek, 6.Rusya, 7.İzlanda, 8.Kıbrıs Rum Kesimi, 9.Fransa, 10.İtalya, 11.Estonya, 12.Norveç, 13.Azerbaycan, 14.Romanya, 15.Danimarka, 16.Yunanistan, 17.İsveç, 18.Türkiye, 19.İspanya, 20.Almanya, 21.Malta, 22.Makedonya Cumhuriyeti, 23.İrlanda, 24.Sırbistan, 25.Ukrayna, 26.Moldova.

Azerbaycan'da düzenlenen 57. Eurovision Şarkı Yarışması'na, Türkiye'nin yanısıra yurtdışından gelen Türkler de yoğun ilgi gösteriyor. Bakü'de kafileler halinde ellerinde Türk bayraklarıyla gezen misafirlere kent halkı sevgi gösterilerinde bulunuyor.
Arkansas Türk Kültür Derneği yöneticisi Raşit Avşar Bakü'ye iki yüz kişilik bir grupla geldiklerini ve şehri beklediklerinden daha güzel bulduklarını söyledi.


Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin ile Can Bonomo'yu telefonla aradı.
Arınç, Şahin ile Bonomo'ya, Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de düzenlenen 57. Eurovision Şarkı Yarışması'nın akşamki finali için başarılar diledi.

İlk 16'lar başladı, uyarılar yapıldı, yarışma başladı...

Şuana kadar en iyi sahne performansı gösteren ülke ingiltere oldu.. 4 numaralı Litvanyalı sanatçı salonda büyük alkış aldı.

Can Bonomo, sahne performansıyla adeta büyüledi. Salonu coşturan Can Bonomo,  "Love Me Back" şarkısıyla şu ana kadar en iyi performansı gösterdi. Yarışmada İspanya, Almanya, Malta, Makedonya, İrlanda, Sırbistan, Ukrayna ve Moldova temsilcilerinin şarkılarını söylemesinin ardından oylamalara geçilecek.

İrlanda, baaşrılı performansıyla büyüledi. İrlandalı sanatçının sahnesi salonda büyük alkış getirdi. Sırbistan sahne performansını çok iyi kullandı. Ülkelerin sahne performansları tamamlandı.

Oylamaya geçildi. Hangi operatörde olursanız olun, ülke kodunu yazıp 6933'e kısa mesaj gönderiyorsunuz... Can Bonomo'nun ülke kodu 18...

Salonda izleyen davetlilerin favorisi Rusya ve İngiltere oldu. 

Oy verme işlemi tamamlandı, birazdan final sonuçları açıklanacak...

AYRINTILAR BİRAZDAN...

 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!