Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

'İstanbul'un Fethi' kutlamaları için hazırlıklar devam ediyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen "İstanbul'un Fethi" kutlamalarının hazırlıkları Haliç'te devam ediyor.

'İstanbul'un Fethi' kutlamaları için hazırlıklar devam ediyor

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından her yıl düzenlenen "İstanbul'un Fethi" kutlamaları için hazırlıklar devam ediyor. 29 Mayıs'ta Haliç'in kıyısında bulunan Balat Parkında yapılacak kutlamalar için Haliç'in ortasına kurulan bir platformun üstüne dev bir LED ekran kuruldu. 12 metre yüksekliğinde, 50 metre eninde, toplam 600 m2 büyüklüğündeki dev transparan LED ekran ile Fetih öyküsünü ve heyecanını yaşatan 3D "Fetih" filmi kutlamalara katılacak İstanbullulara izletilecek.

MEHTER KONSERİ VERİLECEK

Kutlamalarda, ayrıca 100 adet yüksek güçlü efekt ve tarama ışığı, 17 adet yüksek güçlü yeşil ve RGB lazer, 147 değişik efektli su fıskiyesi, 220 adet sualtı aydınlatma LED ışığı, 5 adet 12 metre ve 10 adet 8 metre olmak üzere toplam 15 adet alev efekti, 5 adet ekstrem patlama ve alev efekti olan "benzinatör", 380 adet değişik efektli pyroteknik malzeme, binlerce havai fişek kullanılacak. Gösterilere gereken enerji 12 ayrı noktadaki toplam gücü 900KW olan jeneratörlerden sağlanacak. Genelkurmay Başkanlığı Mehteran Bölüğü ise kutlamalarda deniz üzerinde Mehter Konseri verecek.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!