Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

İstanbul marka şehir

İstanbul Valisi Avni Mutlu, İstanbul'un dünyanın en güvenli marka şehirlerinden biri olduğunu söyledi.

İstanbul marka şehir

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, 2020 Yaz Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları'na aday olan İstanbul'un, mevcut haliyle dünyanın en güvenli marka şehirlerinden biri olduğunu söyledi.


İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Orman ve Su İşleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Sedat Kadıoğlu ve 2008 Pekin Paralimpik Oyunları'nda okçulukta altın madalya kazanan sporcu Gizem Girişmen, Conrad Otel'de düzenlenen toplantıda, Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) Değerlendirme Komisyonu'nun İstanbul'da incelediği 14 tema arasındaki ''Paralimpik oyunları'', ''Çevre'' ve ''Emniyet ile güvenlik ve tıbbi hizmetler'' temalarıyla ilgili Türk ve yabancı basın mensuplarına sunum yaptılar.

Güvenlik konusunda basın mensuplarına bilgiler veren İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, güvenliğin ev sahipliği yapan her kent için önemli olduğunu dile getirdi.

Türkiye'de güvenliğe yönelik açık ve net komuta yapısının olmasından dolayı şanslı olduklarını kaydeden Mutlu, ''Vali yardımcısı Aziz Mercan'ı oyunlar güvenlik birimi başkanı olarak tayin ettim. İstanbul'un güvenli ortamından özellikle bahsetmek istiyorum. 2020'de İstanbul'un tamamını kapalı devre televizyon kameralarıyla donatmış olacağız'' diye konuştu.

Milli sporcu Gizem Girişmen ise İstanbul'un ev sahipliği yapmasının önemine vurgu yaparak, ''Oyunlar çocuklar için büyük fırsat. Bu kişiler gerçek rol modelleriyle tanışabilirler. Paralimpik değerlerini ülkeye aşılayabilirler'' ifadesini kullandı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!