İstanbul kültüründeki Bulgar izleri tuvalde

Beş ülkeden gelen ressamlar, tarihi kentteki Bulgar eserlerini tuvale döküyorlar. Sergi, İstanbul'da 27 Mayıs'ta açılacak.

İstanbul kültüründeki Bulgar izleri tuvalde

İstanbul Bulgar Ekzarhanesi Vakfı'nın Şişli'deki tarihi mekânında geçen hafta beş ülkeden gelen ressamların katılımıyla sanat sempozyumu gerçekleştirildi.

Sempozyuma İngiltere'den Malcolm Hague ile Svetlana Elantseva, Rusya'dan Svetlana OrlovaSolo, Bulgaristan'dan Gabriel Panev ile Petya Paneva, Türkiye'den Gülay Yüksel ile Ruşen Eşref Yılmaz, Makedonya'dan Stefan Haci-Nikolov ve projenin küratörü oyan İstanbul'da yaşayan Bulgar ressam Pavlina Kopano ile Siyka Çirpanova katıldı.

Bulgar Ekzarhanesi Vakfı ve Bulgaristan'ın İstanbul Başkonsolosluğu Sponsorluğunda gerçekleştirilen sempozyum kapsamında Bulgaristan, İngiltere, Rusya, Makedon ve Türkiye'den 10 ressam ilk olarak İstanbul'un tarihi mekanlarını ve Bulgarlara ait tarihi anıtları ziyaret etti.

Önceki gün  çalışmalara başlayan ressamlar 4 gün içinde eserlerini tamamlayacaklar. Ortaya çıkan eserler 27 Mayıs'ta Şişli'de bulunan Bulgar Ekzarhlık Vakfı salonunda sergilenecek.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!