Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

İstanbul-Diyarbakır uçağı zorunlu iniş yaptı

İstanbul-Diyarbakır arası saat 20.30-24.00 seferini yapan Pegasus hava yollarına ait bir uçak Şanlıurfa'ya zorunlu iniş yaptı.

İstanbul-Diyarbakır uçağı zorunlu iniş yaptı

İstanbul-Diyarbakır arası saat 20.30-24.00 seferini yapan Pegasus hava yollarına ait uçak henüz bilinmeyen bir nedenden dolayı Şanlıurfa GAP Havaalanına zorunlu iniş yaptı. Uçaktan indirilen yüzlerce yolcu valizleriyle havaalanında bekletildi.

Burada cep telefonu ile Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç'i arayan vatandaşlar, mağdur ve çaresiz olduklarını dile getirerek Vali Güvenç'ten yardım istediler. Konu ile ilgili konuşan vatandaşlar; "Sebebini henüz bizde bilmiyoruz, bizi Şanlıurfa havaalanına zorunlu indirdiler. Yakıt alacağız denildi yolcu alacağız denildi. Saatlerdir biz burada perişan bir halde bekliyoruz. Çocuklar var, aç ve susuz insanlar var. Bu konuyu İsveç basınına taşıyıp mahkemeye vereceğiz. Pegasus'un yaptığı tam bir rezilliktir. Türkiye'ye sürekli gelip gidiyoruz böylesi bir rezaleti ilk defa Pegasus uçağında yaşadık." Dediler.

VALİ GÜVENÇ DURUMA EL ATTI

Cep telefonu ile Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç'i arayan vatandaşlar mağdur olduklarını dile getirerek Vali Güvenç'ten yardım istediler. Konu ile ilgili bilgi alan Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç duruma el attı. Vali Güvenç'in talimatıyla Şanlıurfa GAP Havaalanına gönderilen 2 otobüs yaklaşık 2 saat bekletilen yolcuları alıp Diyarbakır'a doğru yola çıktı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!