İstanbul'da taciz iddiasına dava

Sultanbeyli'de 8 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklanan kişi hakkında "çocuğun cinsel istismarı", "tehdit" ve "çocuğa karşı hürriyeti tahdit" suçlarından 31 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

İstanbul'da taciz iddiasına dava

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede, mağdur  R.G'nin, annesinin söylemesi üzerine alışveriş için Sultanbeyli'de oturdukları  mahallede bulunan bir markete gittiği anlatıldı.

Marketten alışveriş yaptıktan sonra eve yaya olarak dönen mağdur  R.G'nin yanına market çalışanı B.Ü'nün motosiklet ile geldiği aktarılan  iddianamede, şüphelinin daha sonra mağdur çocuğu, bir şey vereceğini söyleyerek  oturduğu apartmandaki dairesine götürdüğü kaydedildi.

İddianamede, şüpheli B.Ü'nün burada 8 yaşındaki mağdur R.G'ye cinsel  istismarda bulunduğu, ardından da "bunu kimseye anlatma, seni öldürürüm" şeklinde  tehdit ettiği aktarıldı. 

Mağdur R.G'nin olayın ardından kendi ikametine gittiği ve olanları  annesine anlattığı belirtilen iddianamede, gözaltına alınan şüphelinin ifadesinde  ise suçlamaları kabul etmediği ifade edildi.

İddianamede, üzerine atılı suçu işlediği hususunda kuvvetli şüphe  bulunduğu belirtilen şüpheli B.Ü. hakkında, "çocuğun cinsel istismarı", "tehdit"  ve "çocuğa karşı hürriyeti tahdit" suçlarından 12 yıl 6 aydan 31 yıla kadar hapis  cezası istendi.

İddianame gönderildiği Anadolu 12. Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul  edildi. Şüpheli B.Ü'nün yargılanmasına ilerleyen günlerde başlanacak.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!