Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

İstanbul'da Suriyeliler için giyabi cenaze namazı

Suriye'de hayatını kaybeden Özbek Mirzabey ve Suriyeli direnişçiler için Fatih Camii'nde giyabi cenaze namazı kılındı

İstanbul'da Suriyeliler için giyabi cenaze namazı

Suriye'de Esad güçlerine karşı savaşırken hayatını kaybeden Özbekistanlı Bahtiyar Mirzabey için Fatih Camii'nde Cuma namazı sonrasında giyabi cenaze namazı kılındı.

ÖZGÜRDER ve İMKANDER'in girişimleri gıyabi cenaze namazı için bir araya gelen çok sayıda kişi, namazdan sonra Esad ve Baas güçleri aleyhinde sloganlar atarak Suriye'dedeki muhalif direnişçiler için dua etti.

İMKANDER Başkanı Murat Özer, namazdan sonra yaptığı konuşmada Suriye'de muhaliflerin sadece Baas güçleriyle değil aynı zamanda Rusya, İran, Çin ile Lübnan'dan gelen Hizbullah milisleriyle de savaşmak zorunda kaldıklarını ifade etti ve ABD öncülüğünde Batılı güçlerin bugüne kadar muhaliflere uyguladığı silah ambargosuna dikkat çekti.
Özbekistan, Çeçenistan, Türkiye, Mısır, Dağıstan, Libya, Afganistan ve İslam coğrafyasının her yanından ve Batılı ülkelerden Müslümanların Suriye'deki direnişe destek verdiğini belirten Özer, burada ümmetin savaştığını söyledi.

Bahtiyar Mirzabey'i de çok iyi tanıdığını belirten Özer, Bahtiyar'ın Özbek diktatör Kerimov'a karşı mücadelesinden bahsetti. Bu mücadele sonucunda Özbekistan'dan hicret etmek zorunda kalan Bahtiyar'ın, maddi imkânlarına rağmen lüks bir hayatı değil, yine cihadı seçtiğini aktardı.

Giyabi cenaze namazından sonra ÖZGÜRDER Başkanı Kenan Alpay dua etti.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!