Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

İstanbul'da hareketli saatler

SURİYE Muhalif ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu (SMDK) Genel Kurul Toplantısı'nın yapıldığı otelin önünde toplanan 20 kişilik grup, uluslararası toplumu, İran ve Hizbullah'a değil de SMDK'ya bazı isimleri koalisyona dahil etme konusunda baskı yaptığı gerekçesiyle protesto etti.

İstanbul'da hareketli saatler

 


Beşar Esad'ın belirlediği isimler ile muhalifler arasında Cenevre'de yapılması beklenen görüşme öncesi Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu (SMDK) kadrolarını belirlemek için İstanbul'da bir araya geliyor. İstanbul'da devam eden Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu (SMDK) Genel Kurul Toplantısı'nın yapıldığı Bağcılar'daki Gönen otelin önünde toplanan 20 kişilik Veto isimli grup, uluslararası toplumu, İran ve Hizbullah'a değil de SMDK'ya bazı isimleri koalisyona dahil etme konusunda baskı yaptığı gerekçesiyle protesto etti. Protesto gösterisinde grup üyeleri Suriye'deki olaylarda ölmüş çocukların fotoğraflarının bulunduğu dövizlerle geldikleri otelin önünde basın mensuplarına açıklama yaptı. Göstericilerin arasında bulunan SMDK Hukuk Komitesi Başkanı Malih, Suriyelilerden Esad rejimi devrilene, toplumun haklarını gözeten yeni bir anayasa doğrultusunda bir devlet kurulana kadar haklarından vazgeçmemelerini istedi. Malih "SMDK 2. Cenevre Konferansı'na katılmayacak" diye konuştu.


Muhaliflere Esad rejimini devirmeleri için silah verilmesini isteyen göstericiler, SMDK Genel Kurul Toplantısı'nda bulunan yabancı ülke elçilerine baskı yapılmasını talep etti. 25 Mayıs Cumartesi günü sona ermesi planlanan SMDK Genel Kurul Toplantısı'nın birkaç dün daha devam etmesi bekleniyor.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!