İstanbul'da fuhuş operasyonu

ETİLER bölgesinde sabaha karşı yapılan fuhuş operasyonunda 29 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlardan 12 kadının fuhuş çetesi tarafından sermaye olarak kullanıldığı öğrenildi. Çetenin yönetici kadrosunda ise 17 kişinin bulunduğu belirtildi.

İstanbul'da fuhuş operasyonu

 


Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından yaklaşık 3 ay süren telefon dinlemesinin ardından lüks Otellerde işadamlarına kadın pazarladığı öğrenilen bir çeteye karşı operasyon yapıldı. Daha önceden tespit edilen 14 adrese sabaha karşı yapılan baskınlarda toplam 29 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar arasında bulunan 12 kadının şebeke tarafından erkeklere pazarlandığı öğrenildi. Yakalanan 17 kişinin ise şebekenin yönetici kadrosunda olduğu belirtildi.

Ahlak ve Kumar Büro Amirliğine getirilerek sorgulanan sermaye olarak kullanılan 12 kadın herhangi bir zührevi hastalık taşıyıp taşımadığının anlaşılması için hastaneye gönderildi. Polis fuhuş çetesinin kendilerini arayan işadamlarıyla anlaşarak lüks otellere, lüks yatlara kadın gönderdikleri öğrenildi. Fuhuş çetesi üyeleri için savcılıktan gözetim izni alındığını sorgularının tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edileceği öğrenildi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!