İstanbul Büyükşehir Belediyesi duyurdu: Ek seferler artırıldı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki Otobüs AŞ'ye ait HAVAİST, İstanbul Havaliman'ına 5 ayrı hatla günlük 140 sefer düzenliyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi duyurdu: Ek seferler artırıldı

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, HAVAİST'in seferleri, İstanbul  Havalimanındaki yolcu ve çalışanların ulaşım ihtiyaçları dikkate alınarak  arttırıldı.

HAVAİST'te, 30 otobüsle 5 farklı hattan İstanbul Havalimanına yapılan  günlük seferler arttırılarak, ek seferlerle 140'a çıkarıldı. Buna bağlı olarak  otobüs hareket saatlerinde de güncellemeye gidildi.

Hatlar, İstanbul genelinde 16 ilçe sınırı içerisinde 21 merkezden  yolcu alabilecek şekilde belirlendi. THY, TUHİM, İETT, İGA, BELBİM ile birlikte  yapılan çalışmalar kapsamında planlanan 21 lokasyon, metro, metrobüs, otobüs,  minibüs, otogarlar ve deniz ulaşımı ile entegrasyon dikkate alınarak tespit  edildi.

Buna göre; Taksim-Beşiktaş-Yeni Havalimanı (İST-19),  Yenikapı-Bakırköy-Yeni Havalimanı (İST-1), Kozyatağı Metro-Yeni Havalimanı  (İST-7), TÜYAP-Bahçeşehir-Yeni Havalimanı (İST-2), 15 Temmuz Demokrasi (Esenler)  Otogarı-Alibeyköy Cep Otogarı-İstanbul Havalimanı hatlarının sefer saatleri  yeniden düzenlendi.

Uygulama kapsamında, ihtiyaç halinde ek seferler de düzenlenecek.

HAVAİST İstanbul Havalimanı taşımacılığında, ödemeler sadece  İstanbulkart üzerinden yapılıyor.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!