Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

İsrail, yeniden karantinaya gidiyor

İsrail hükümeti cuma gününden itibaren üç hafta süreyle ülke çapında karantina kararı aldı. Kararı Başbakan Netanyahu, ''Bu alıştığımız türden bir tatil değil'' ifadeleriyle duyurdu. İsrail, bu kararla yeniden karantina kararı alan ilk ülke oldu.

İsrail, yeniden karantinaya gidiyor

İsrail'de corona virüs vaka sayıları son haftalarda hızla artması üzerine ülke genelinde yeniden karantina kararı alındı.  Böylece İsrail karantina önlemlerini ülke çapında yeniden uygulamaya koyan ilk ülke oldu.

Yeniden karantina kararını duyuran Başbakan Benyamin Netanyahu şu ifadeleri kullandı:

"Bu önlemlerin hepimize ağır bir bedeli olacağının farkındayım. Bu alıştığımız türden bir tatil değil. Kesinlikle geniş ailelerimizle kutlayamacağız. Ayrıca işletme sahipleri ve diğer birçok sektör gibi kısıtlamalardan etkilenenler de olacak"

Karantina süresince İsrailliler evlerinden en fazla 500 metre uzağa gidebilecek. Kapalı alanlarda en fazla 10, açık alanlarda ise en fazla 20 kişi bir araya gelebilecek.

OKULLAR DA KISITLAMAYA DAHİL

Eczane, market ve fırınlar dışındaki işletmeler kapalı kalacak. Okullar da kısıtlamalar kapsamında kapatılacak yerler arasında.

18 Eylül'de başlayacak karantina 3 hafta süreyle geçerli olacak.

VAKA SAYISI REKOR KIRDI

İsrail'de tedbirlerin hafifletilmesiyle vakalar tırmanışa geçti. Günlük vaka sayısı Perşembe günü 4 bin 429 vakayla rekor kırdı.

Ülkede şu ana kadar 153 binden fazla vaka tespit edildi. Corona virüsten bin 108 kişi hayatını kaybetti.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!