Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

İsrail sonunda isyan etti

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, İsrail'in dünyada en fazla tehdit altında bulunan devlet olduğunu belirtti.

İsrail sonunda isyan etti


 

Binyamin Netanyahu haftalık bakanlar kurulu toplantısında yaptığı açıklamada, "Bugün acil ulusal güvenlik haftasına başlayacağız. Son yıllarda İsrail'e yönelik iç cephe tehditleri önemli ölçüde arttı. İsrail dünyada en fazla tehdit altında olan devlettir, füze ve roket saldırısı altındadır. Her senaryoya hazırlıklıyız" dedi.

Netanyahu, açıklamasının devamında İsrail'i daha korunaklı bir ülke yapmak için yürüttükleri çalışmaları ise şöyle sıraladı:

"Son yıllarda saldırılara karşı hazırlığımızı önemli ölçüde artırdık. İç cephede daha iyi korunmak ve hazırlıklı olmak için milyarlarca dolar yatırdık. 'Demir Kubbe'ye, sirenlere, sığınaklara, altyapı güçlendirmelerine ve erken uyarı sistemine yatırım yapıyoruz. Bu değişikliklerin kayda değer bir bölümü şimdiden görülmektedir. 'Bulut Operasyonu' sırasında bu cephe işleyişlerini görmek mümkün oldu, ama böyle olsa bile tam bir korunmayı başarmak oldukça zor. Sonuç olarak saldırı anında hiçbir koruma sistemi İsrail Savunma Kuvvetleri'nin dayanma gücünün yerine geçemez."

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!