İsrail savaş uçakları Filistinlilere saldırdı

İsrail ordusu, Büyük Dönüş Yürüyüşü etkinlikleri kapsamında Gazze sınırında barışçıl gösteri düzenleyen Filistinlilere hava saldırısı düzenledi.

İsrail savaş uçakları Filistinlilere saldırdı

Gazze sınırında yer alan Şucaiyye Mahallesi'nin doğusundaki Melleke  bölgesinde Filistinli gençlerin gösteri için toplandığı yere, İsrail ordusuna  bağlı bir savaş uçağı hava saldırısı düzenledi.

Saldırıda ölen ya da yaralanan olup olmadığına ilişkin henüz açıklama  yapılmadı.

Öte yandan İsrail ordusundan yapılan yazılı açıklamada, bir askeri  uçağın, Gazze'den sınırın İsrail tarafındaki beldelere yanan uçurtma ve balon  gönderdiği iddia edilen gruba saldırı düzenlediği aktarıldı.

Filistinliler, 30 Mart'tan bu yana abluka altındaki Gazze Şeridi'nin  İsrail sınırında "Büyük Dönüş Yürüyüşü" adıyla barışçıl eylemler düzenliyor.

İsrail askerleri, "sürgün edildikleri topraklarına geri dönmeyi ve  2006'dan beri Gazze'ye uygulanan hukuksuz ablukanın kaldırılmasını" talep eden  sivillerin üzerine gerçek mermilerle ateş açıyor.

İsrail askerlerinin 30 Mart'tan bu yana devam eden barışçıl  gösterilere müdahalesinde 180'den fazla Filistinli şehit oldu.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!