İsrail Gazze'yi yeniden vurdu

İsrail'e ait savaş uçakları, Gazze'nin güneyindeki Han Yunus  kentinde, Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugaylarına ait 2 noktayı  bombaladı.

İsrail Gazze'yi yeniden vurdu

Gazze'deki Filistin Sağlık Bakanlığından, saldırıda can kaybı veya  yaralanan olup olmadığına dair henüz bir açıklama yapılmadı.

İsrail ordusu, dün yayımladığı açıklamada, Gazze'den atılan bir  roketin İsrail'in güney sınırında açık bir alana düştüğünü duyurmuştu.

Gazze'den atılan roket, önceki gün sabah Tel Aviv'in kuzeyindeki Şaron  bölgesinde bir eve düşmüş, bunun üzerine İsrail ordusu akşam saatlerinde Gazze'ye  saldırı başlatmıştı.

Hamas, önceki gün yerel saatle 22.00'de Mısır'ın arabuluculuğunda  Gazze'de ateşkese varıldığını duyurmuş, ancak buna rağmen İsrail bombardımanı  sabaha kadar devam etmişti.

10 Filistinli yaralandı

Gazze'deki Hükümet Basın Ofisi'nden dün sabah yapılan yazılı  açıklamada, İsrail savaş uçaklarının Gazze'ye düzenlediği yaklaşık 50 saldırıda  10 Filistinlinin yaralandığı aktarılmıştı.

 Açıklamada, "Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye'nin ofisi,  Multezim Sigorta Şirketi binası, Nasır Mahallesi'nde 2 apartman, bir sürücü  kursu, Han Yunus'taki balıkçı limanı ile 20 tarım alanı vuruldu." bilgisine yer  verilmişti.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!