İsrail Enerji Bakanı: Suriye'den İsrail'e sığınmacı girişine engel olmalıyız

İsrail Enerji Bakanı Steinitz, bir radyo programında yaptığı açıklamada Suriyeli sığınmacılarının ülkeye alınmaması gerektiğini belirtti.

İsrail Enerji Bakanı: Suriye'den İsrail'e sığınmacı girişine engel olmalıyız

İsrail Enerji Bakanı Yuval Steinitz, Tel Aviv radyosuna yaptığı açıklamada, "Suriye'den İsrail'e sığınmacı girişine engel olmalıyız. Geçmişte bu gibi durumları engelledik" ifadelerini kullandı.

İsrail ordusu ise, ülkelerinden kaçan ve İsrail sınırından çok uzak olmayan derme çatma kamplarda ikamet eden Suriyelilere insani yardım sağladığını bildirdi. Ancak İsrail ordusunun, sığınmacıların ülkeye girmesine hala izin vermediği öğrenildi.

Suriye hükümetinin, Ürdün ve İsrail işgalindeki Golan tepelerine sınır konumundaki bölgeye askeri operasyon başlatmasının ardından bölgede yaşayan yaklaşık 120 bin Suriyelinin İsrail'e sığındığı öğrenildi. İsrail medyası, daha önce Tel Aviv'in BM mülteci örgütü ile Eritre ve Sudan'dan kaçan yaklaşık 38 bin sığınmacıyı yeniden yerleştirmek için müzakereleri yeniden başlatmaya çalıştığını belirtmişti.

Öte yandan, İsrail'de bulunan yüzlerce sığınmacının mayıs ayında vizelerini yenilemelerinin ardından banka hesaplarına ulaşamadıkları ve yaşanan bu olayın, sığınmacıların vize numalaralarının yetkililer tarafından değiştirilmesi sonucunda meydana geldiği öğrenildi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!