İsrail askerleri Filistinli bir genci katletti

İşgal altındaki Batı Şeria'nın kuzeyindeki Nablus kentinde Filistinli bir gencin İsrail askerlerinin açtığı ateş sonucu öldüğü bildirildi.

İsrail askerleri Filistinli bir genci katletti

Filistin Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada,  Nablus'a bağlı Orif beldesinde Filistinli bir gencin İsrail askerlerinin ateş  açması sonucu hayatını kaybettiği, Filistinli bir gencin de yaralandığı  belirtildi. 

Bacağından yaralanan gencin Nablus kentinde bulunan Rafidiya Devlet  Hastanesi'nde tedavi altına alındığı belirtilen açıklamada, şehit olan Filistinli  gencin kimliğine ilişkin bir bilgiye yer verilmedi. 

Orif Belde Belediye Başkanı Mazin Şahada ise AA muhabirine, Nablus  yakınlarındaki Yitzhar Yahudi yerleşim birimi sakini yerleşimcilerin İsrail  askerleri korumasında beldeye baskın düzenlediğini belirtti. 

Başkan Şahada, Filistinli gençlerin de baskın düzenleyen Yahudi  yerleşimcilere boş şişe ve taşlarla karşılık verdiğine vurgu yaparak, İsrail  askerlerinin olaya plastik ve gerçek mermiyle müdahale etmesi sonucu 19 yaşındaki  Umeyr Ömer Şahada adlı Filistinli bir gencin şehit olduğunu söyledi.

İsrail askerleri dün de El Halil kentinin Ez-Zaviye bölgesinde yaşanan  olaylara gerçek mermi ile müdahale etmesi sonucu göğsünden vurulan 24 yaşındaki  Muhammed Zeyn Fezza el-Caberi adlı Filistinli bir genci katletmişti.

Nablus'un çevresinde bulunan küçüklü büyüklü 39 Yahudi yerleşim  biriminde yaklaşık 40 bin Yahudi yerleşimci yaşıyor ve söz konusu yerleşimciler  zaman zaman İsrail askerleri korumasında Filistin beldelerine baskın düzenliyor  ve Filistinlilere yönelik çeşitli saldırılarda bulunuyor.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!