İsrail 54 çocuğu öldürdü

Filistin Kurtuluş Örgütü Araştırma ve Belgelendirme Merkezinin yayınladığı raporda, İsrail ordusunun 2018 yılının başından bu yana 54 çocuğu öldürdüğü ve 900'den fazla kişiyi tutukladığı açıklandı.

İsrail 54 çocuğu öldürdü

Filistin Enformasyon Merkezinin verdiği habere göre, Filistin Kurtuluş Örgütü Araştırma ve Belgelendirme Merkezinin yayınladığı raporda, İsrail ordusunun Büyük Dönüş Yürüyüşü'ne katılan 44 çocuğun, toplamda ise 54 çocuğun ölümüne neden olduğu belirtilirken, Kudüs ve Batı Şeria'da 900'den fazla kişiyi de tutukladığı ifade edildi. 

Rapora göre İsrail ordusu, Filistinli çocuklara yönelik sistematik ihlallerini çocukların insani ve psikolojik durumlarına bakılmaksızın sürdürdü. Son ihlallerin, Kudüs'ün kuzeyinde yer alan Kalendiya Mülteci Kampında yaşayan 17 yaşındaki Ayham Sabah adlı çocuğun bıçaklama olayına karıştığı iddiası ile Ofer askeri mahkemesinin verdiği 35 yıl hapis ve bir milyon şekel cezayı hatırlattı. Raporda, İsrail'in bu ihlallerinin 1990 yılında yürürlüğe giren Çocuk Hakları Sözleşmesi'ne aykırı olduğu belirtildi. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!