Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

İSPARK'a ekstre isyanı

İSPARK'ın internet sitesinde borç durumunu sorgulayan İstanbullular, tarih ve yer bildirilmeden sadece park borçlarının bildirilmesine isyan etti.

İSPARK'a ekstre isyanı

Park borcunu sorgulatan sürücüler 7 yıllık park borcu şoku yaşadılar. Şikayetvar'ın haberine göre; www.ispark.com.tr adresinden plakasını girip aracına ait park borcunu sorgulatan vatandaşlar borca ait 7 yıllık bir tarih aralığı görünce neye uğradığını şaşırdı. Sürücüler "Borç çıkarmışlar ama tarih yok ispat yok" diye sitem etti.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki olarak kurulan İSPARK (İstanbul Otopark İşletmeleri Tic. A.Ş.) son dönemde şikayet yağmuruna tutuldu. İSPARK'ın web sitesinden borç sorgulatan sürücüler hem çıkan borcu ile hem de borca ait tarih aralığını görünce şoke oldu. Çünkü borç sorgulama ekranında sadece borç görünüyor. Ama bu borcun hangi tarihte, saatte ve otoparkta oluştuğuna dair hiçbir bilgi yok. Borç şoku yaşayanlar; akıllardaki soru işaretini gidermek için yapılması gereken en akıllıca işin borcun hangi tarih, saat ve otoparka ait park ücretinin ayrıntılı dökümünün verilmesi gerektiğini ifade ettiler. İşte sürücülerin gönderdiği şikayetlerden bazıları şöyle:

SÜRÜCÜLER 4N'YE YANIT BEKLİYOR
"İnternet üzerinden İSPARK'ın Borç sorgulama servisinden araç plakamı yazdığımda, 2 farklı otopark ücreti borcum olduğunu göstermektedir, Sitelerinde ne zaman ve nerede olduğunu görmek istediğimde böyle bir hizmet sunmadığı gibi, Tarih aralığı bile net değil, 01. 01. 2005- 31. 12. 2012. 7 senelik bir tarih aralığı içerisinde borç yazdıklarını görmekteyim. Ayrıca ben İSPARK görevlisinin kötü niyetli olmadığını nereden bilebilirim Yetkililerin bir an önce bu vb durumları iyileştirmeleri gerektiğini düşünüyorum. Kim İSPARK, ne borç tamam ama nerede,ne zaman,nasıl ve neden?"

TEPKİLER ARTIYOR
"01.01.2005 - 31.12.2012 tarihleri arasında 1 TL borç gözüküyor. Neyin nesidir. Nerede kesilmiş hiç bir bilgi yok. Park yeri ve tam tarih bilgisini belirtmeniz gerekiyor. Bu şekilde bu sistem çok yanlış."

SÜRÜCÜLERİN KAFASI KARIŞIK
"Borcumu sorguladığınızda 01.01.2005 ile 31.12.2012 arasındaki 7 yıllık döküm çıktı. İSPARK'ın faaliyete geçiş tarihi hakkında bilgi bulamadım telefonla aradığımda 01.12.2005 tarihinde kurulduğunu öğrendim. Ben işin içinden çıkamadım. Nasıl bir çelişki"

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!