Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

İşçilerin davul zurnalı sözleşme sevinci

Osmangazi Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı. Belediye çalışanları davul ve zurnalar eşliğinde oynayarak sözleşme sevinci yaşadı.

İşçilerin davul zurnalı sözleşme sevinci

Osmangazi Belediyesi'nin Soğanlı'daki şantiyesinde düzenlenen törende Hizmet-İş Sendikası temsilcileri Başkan Dündar'a işçiler adına teşekkür plaketi sundu. Törende işçiler adına Başkan Dündar'a teşekkür eden Hizmet-İş Şube Başkanı Yaşar Yel, Başkan Dündar ve ekibinin işçisine ve çalışanına verdiği değerin Osmangazi'nin başarısında rol oynadığını kaydetti. Bu sözleşmede sendika-işçi-işveren üçgeninin en iyi şekilde yansıtıldığını vurgulayan Yel, "Başkan Dündar'ın olumlu tutumu ve yaklaşımı sayesinde işçilerin ücretleri arasındaki adaletsiz ve dengesiz durum ortadan kaldırılmıştır. Başkan'a ve ekibine bu yaklaşımı sebebiyle teşekkür ediyorum" dedi.
Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar da, Osmangazi gibi bir ilçeyi yönetme noktasında yüklerinin ağır ve sorumluluklarının da fazla olduğunu söyledi. Dündar, karşılıklı iyi niyetle çalışanlarında Osmangazi'de hizmet için ellerini taşın altına koyduğuna dikkati çekti. Dündar, "En iyi hesabı ve kitabı yaptıktan sonra Bursa'daki en güzel sözleşmeyi imza attık. Adaletin sağlandığı, huzur ortamının tam olarak yansıdığı bu sözleşmeyi sizlerle birlikte yaptık. Osmangazi'ye hizmet etme noktasında sizlerin emeği çok büyük. Sizlerle birlikte sadece Osmangazi'yi değil, Bursa'yı Türkiye'ye taşıyoruz" dedi.
Plaket töreninin ardından işçiler sözleşmeyi davul zurna ile kutladı. Osmangazi Belediyesi ile Hizmet-İş arasında imzalanan 370 işçiyi kapsayan sözleşme 2 yıl geçerli olacak. Sözleşmeye göre; işçiler 2012'de ilk ve ikinci altı ayda yüzde 4, 2013'te ise her altı ayda bir yüzde 5 zam alacak. Osmangazi Belediyesi ile imzalanan sözleşme ile yemek, yakacak gibi sosyal yardımlarda da önemli oranda iyileştirmeler yapılırken, günlük yevmiye tabanı 70 liraya çıkarıldı.

İşçilerin davul zurnalı sözleşme sevinci İşçilerin davul zurnalı sözleşme sevinci İşçilerin davul zurnalı sözleşme sevinci İşçilerin davul zurnalı sözleşme sevinci
Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!