Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

İşçi Partisi'nin hedefi Erdoğan

İZMİR'de, İşçi Partisi İzmir İl Başkanlığı tarafından düzenlenen partiye katılım toplantısında konuşan partinin Genel Başkan Vekili Hasan Basri Özbey, "Tayyip her yerde bizimle ilgili konuşuyor. rüyasında bile İşçi Partisi kabusu görüyordur" dedi.

İşçi Partisi'nin hedefi Erdoğan

Hatta aldığım istihbaratta Tayyip, Obama ile görüştüğünde ele ele tutuşup, İşçi Partisi'yle ne yapacağız diyerek dertleşmişler. Eminim Tayyip Erdoğan, rüyasında bile İşçi Partisi kabusu görüyordur" dedi.

İşçi Partisi Genel Başkan Vekili Hasan Basri Özbey, İzmir'de çeşitli ilçe başkanlıklarının açılışını gerçekleştirdi. Akşam saatlerinde ise Roof Garden'da partiye yeni üye olan bin 123 kişi için düzenlenen katılım törenine katıldı. Törende konuşan Özbey, "Büyük bir birleşmeye imza atıyoruz. Burada yaşadığımız olay bir siyasi partinin üye sayısının bin 123 kişi artması değildir. Burada yaşadığımız olay partimizin ve milletimizin devrim için çalışması için seferber etmek ve büyük taarruza görev yapmak üzere birleşmedir. Bu toplantı tarihi önemdedir. Çünkü ileride Ankara Kalesi'ne Türk Bayrağı'nı çektiğimizde burada yapılan toplantıdaki iradeyle Ankara'ya nasıl koşa koşa gittiğimiz hatırlanacaktır" dedi.

Özbey, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ABD ziyareti sırasında Obama ile görüşmesine değinerek, "Orada da `İşçi Partisi'yle ne yapacağız' diyerek Obama ile dertleşmişler ele ele tutuşmuşlar. Ben eminim ki Tayip Erdoğan rüyasında kabus gibi İşçi Partisi'ni görüyor" dedi.

Hasan Basri Özbey, Ak Parti iktidarından kurtulmak için cumhurbaşkanlığı seçimi, anayasa referandumu, yerel seçimler ve peşinden gelen genel seçimlerin büyük fırsat yarattığını belirterek, "Türkiye sorunlarını ancak ve ancak devrimle çözebilecek noktaya gelmiştir. Bu yükselen devrim dalgası mutlaka sandığa yansıyacaktır. Yayınlanan ve gizlenen anketler devrimin sandıklara yansımakta olduğunu da göstermektedir" diye konuştu.

Katılım toplatısına, İzmir'in Menemen İlçesi'nde askerlik görevini yaparken 23 Aralık 1930'da bir grup şeriatçı tarafından öldürülen Yedek Subay Mustafa Fehmi Kubilay'ın 6 torunu da katıldı. Özbey, Kubilay'ın torunlarına rozet takarak kitap hediye etti. Törende konuşan Kubilay'ın torunu Bahar Kudu Kubilay, "Herkesin ve bize gerekli olanın partisindeyiz. Netice Atatürk'te birleşmek biz onun için buradayız. Atatürk'te birleştik, birleşe birleşe kazanacağız, gerisi teferuat" dedi. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!